Infostart.hu
eur:
361.78
usd:
306.93
bux:
136386.25
2026. április 20. hétfő Tivadar
Az április 8-i országgyűlési választás egyéni és listás szavazólapjait, valamint a szavazás napján használt egyéb kellékeket tartalmazó szállítódobozok a nyíregyházi városházán 2018. március 29-én. Nyíregyháza száz szavazókörébe több mint kétszáz szállítódoboz érkezett, az ellenőrzések után lezárt teremben maradnak a választás napjáig.
Nyitókép: Balázs Attila

Ez lesz a sorrend a budapestiek egyik szavazólapján június 9-én

Kisorsolta a fővárosi listák sorrendjét kedden a Fővárosi Választási Bizottság (FVB).

A Fővárosi Közgyűlés 32 tagjáról a választási rendszer módosítása nyomán ismét listás választással döntenek a budapestiek. A Fővárosi Közgyűlés tagjainak választásakor Budapest egy választókerületet alkot. A közgyűlés tagja lesz a közvetlenül választott főpolgármester is.

A kedd 16 órai határidőig tíz listát jelentettek be az FVB-nél. Fővárosi listát az a nyilvántartásba vett jelölőszervezet állíthatott, amely vagy főpolgármester-jelöltet, vagy a budapesti kerületekben legalább három polgármesterjelöltet állított. Azok a jelölőszervezetek, amelyek közös főpolgármester-jelöltet, vagy legalább három fővárosi kerületben közös polgármesterjelöltet állítottak, közös fővárosi listát állíthattak.

Az FVB kedd esti határozata szerint a listák a következő sorrendben követik egymást a szavazólapon:

  1. Magyar Kétfarkú Kutya Párt
  2. Mi Hazánk Mozgalom
  3. A Nép Pártján
  4. Magyar Munkáspárt
  5. Magyar Szolidaritás Mozgalom - Lokálpatrióták Erzsébet Városáért - Helló Pesterzsébetiek
  6. Tisztelet és Szabadság Párt
  7. Vitézy Dáviddal Budapestért Egyesület - LMP-Magyarország Zöld Pártja
  8. Fidesz-Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt
  9. Párbeszéd-A Zöldek Pártja - Demokratikus Koalíció - Magyar Szocialista Párt
  10. Momentum Mozgalom.

A fővárosi listán legfeljebb 96 jelölt állítható, a listán szereplő jelöltek sorrendjét a jelölőszervezet határozza meg, amit a lista bejelentése után nem lehet módosítani.

A Fővárosi Közgyűlés tagjainak választásán a választópolgár egy listára szavazhat, a fővárosi listák pedig a listákra leadott szavazatok arányában kapnak mandátumot.

Az FVB valamennyi, a keddi határidőig bejelentett fővárosi listát nyilvántartásba vette, mert megfeleltek a jogszabályi követelményeknek.

Címlapról ajánljuk
Lehet, hogy egyetlen gólon múlik majd a Premier League végeredménye

Lehet, hogy egyetlen gólon múlik majd a Premier League végeredménye

Miután a Manchester City megnyerte az Etihad Stadionban az Arsenal elleni rangadót, a vesztett pontokat tekintve egyformán áll a listavezető Arsenallal. Ha szerdán megveri idegenben a szinte biztosan kieső Burnley-t, akkor átveszi a vezetést a Premier League táblázatán. A Citynek még öt, az Arsenalnak négy bajnoki mérkőzése van hátra az idényben.

Magyar Péter bejelentette hét Tisza-miniszter nevét és több új minisztérium létesítését

Megtartotta első frakcióülését a Tisza Párt. Ezután Magyar Péter bejelentette jövendő kormánya tagjai közül hét miniszter nevét is. Szó esett a leendő minisztériumokról és a politikai kultúra megváltoztatásáról is. Határidőt szabott a közjogi méltóságok távozására és elmondta, mi a terv a háborús veszélyhelyzet meghosszabbításával.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×