eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Palesztin civilek hozzátartozóik képmásával követelik az izraeli börtönökben raboskodó palesztin politikai foglyok szabadon bocsátását a Palesztin Vörös Félhold segélyszervezet gázai irodájánál 2019. március 25-én. Jogvédő szervezetek szerint 2019. január végén mintegy 5300 palesztint tartottak fogva Izraelben.
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Szaber

Izrael újabb gázai palesztinokat engedett szabadon

Az izraeli hadsereg (IDF) szabadon engedett ötvenöt, hónapokkal ezelőtt elfogott gázait, köztük a Sífa kórház igazgatóját. Izraeli miniszterek tiltakoztak a lépés miatt.

Itamar Bengvír nemzetbiztonsági miniszter szerint "biztonsági hanyagság" volt a Sífa kórház igazgatójának szabadon bocsátása "több tucatnyi terroristával együtt".

"Eljött az ideje, hogy a kormányfő leállítsa Joáv Galant védelmi miniszternek és a Sin Bet belbiztonsági szolgálat főnökének a kormánynak és a biztonságpolitikai kabinetnek ellentmondó, független politizálását" - írta az X-en Bengvír. "Elfogadhatatlan a Sífa kórház igazgatójának ellenszolgáltatás nélküli szabadon bocsátása -

az ő ágyaiban kínozták és gyilkolták embereinket, és a Hamász bázisaként használta.

Ezt a döntést sem a kormány, sem a kabinet nem fogadta el, felelősségre kell vonni a hanyag és Izrael biztonságát károsító lépéséért a döntéshozót" - írta szintén X-en Amiháj Sikli, a legnagyobb kormánypárt, a Likud politikusa. Előzőleg a palesztin média arról számolt be, hogy Izrael elengedett ötvenöt palesztint foglyot, köztük a Sífa Kórház igazgatóját, Mohammad Abu Szalmiját.

Abu Szalmiját az IDF novemberben azzal a gyanúval tartóztatta le, hogy a Hamász az engedélyével használta az egészségügyi központot hadműveleti központként. Egy, a palesztin médiában közzé tett videón bemutatták, ahogy a hazatérő kórházigazgatót köszöntik az övezetben.

Címképünkön palesztin asszonyok követelik a terrorizmusért bebörtönzött hozzátartozóik szabadon engedését

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×