eur:
407.43
usd:
380.14
bux:
76250.51
2024. november 8. péntek Zsombor
Dmitrij Medvegyev volt kormányfő, az orosz biztonsági tanács és a kormányzó Egységes Oroszország párt elnöke érkezik egy moszkvai szavazóhelyiséghez 2020. június 25-én. Ezen a napon megkezdődött Oroszországban az országos szavazás az orosz alkotmány módosításáról, amely elfogadása után a hivatalban lévő elnök esetében eltörli az újraválaszthatósága eddigi korlátozását, valamint konkrét állami szociális kötelezettségvállalási elemeket vezet be, és módosít a hatalmi ágak kölcsönös viszonyán is. A választási és az egészségügyi hatóságok úgy döntöttek, hogy a torlódás és a koronavírus fertőzésveszélyének csökkentése érdekében a voksolást hét napra húzzák szét, a járványügyi előírások szigorú betartása mellett.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Jekatyerina Stukina

Már megint atomfegyverekkel fenyegetőzött az egyik orosz vezető

Dmitrij Medvegyev nem először tett határozott utalást arra, hogy nukleáris fegyverek bevetésével kellene gyorsan befejezni az úgynevezett ukrajnai különleges katonai műveletet.

Az orosz Biztonsági Tanács elnök-helyettesét egy tévéinterjúban arról a nyugati véleményről kérdezték, miszerint elavult az orosz hadsereg, mert régi fegyvereket használ és múlt századi elvek alapján harcol. Medvegyev cáfolta ezt a vélekedést és azt hangoztatta, hogy szerinte az orosz hadsereg modern, mi több hősies. Ugyanakkor elismerte, hogy azért vannak bizonyos gondok is, de szerinte ilyenek minden más ország fegyveres erőinél előfordulnak.

Majd közölte: ha a Nyugat és a NATO beszüntetné Kijev katonai támogatását, akkor az orosz hadsereg napokon belül legyűrné az ukrán haderőt. Megfogalmazása szerint "amennyiben az USA és vazallusai nem küldenének több fegyvert az ukránoknak, akkor pár napon belül be lehetne fejezni a különleges katonai műveleteket."

Dmitrij Medvegyev azonban megemlített még egy másik lehetőséget is az ukrajnai harcok gyors befejezésére. Mint mondta, akár egy világháborúnak is napok alatt véget lehet vetni, azzal a módszerrel, amit az Egyesült Államok alkalmazott 1945-ben. Miután atombombát dobott két japán városra, Hirosimára és Nagaszakira, a harcoknak gyorsan vége lett. Ennek az ára háromszázezer civil halála volt - mondta az orosz politikus.

Az interjúrészletet közlő Anton Gerascsenko volt ukrán belügyminiszter szerint Medvegyev egyértelműen arra utalt, hogy amennyiben a Nyugat nem fejezi be Ukrajna katonai támogatását, akkor Oroszországnak atomfegyver bevetésével kellene kikényszeríteni a győzelmet.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor ismertette a budapesti deklarációt: mi Európát fogjuk naggyá tenni

Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével és Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével tartott közös sajtótájékoztatót a miniszterelnök az Európai Unió állam- és kormányfőinek budapesti informális ülése után.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.11. hétfő, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
Nincs megállás az Egyesült Államokban

Nincs megállás az Egyesült Államokban

Mozgalmas napokon vannak túl a tőzsdék, az elnökválasztás után emelkedett a piac, majd tegnap még egy Fed-kamatdöntés is érkezett, amelyen a várakozásoknak megfelelően 25 bázispontot vágott az amerikai jegybank. Eközben itthon is pörögnek az események, az OTP és a Mol is közzétette hajnalban a negyedéves számait. A bank gyakorlatilag minden fontosabb soron jobb negyedéves eredményeket szállított, mint amire az elemzők számítottak, a bevétel 4, a profit 10 százalékkal lett magasabb a vártnál. A Mol ezzel szemben inkább csökkenést könyvelt el a fontosabb sorokon, és adózott eredménye mintegy 6,5 százalékkal múlta alul a várakozásokat. A két vállalat részvényárfolyama csak mérsékelt elmozdulásokkal reagált a jelentésekre - az OTP emelkedett, míg a Mol esett. Közben a nemzetközi hangulat vegyesen alakul, Európában estek a tőzsdék, az USA-ban azonban emelkedést láttunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×