eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Dmitrij Medvegyev volt kormányfő, az orosz biztonsági tanács és a kormányzó Egységes Oroszország párt elnöke érkezik egy moszkvai szavazóhelyiséghez 2020. június 25-én. Ezen a napon megkezdődött Oroszországban az országos szavazás az orosz alkotmány módosításáról, amely elfogadása után a hivatalban lévő elnök esetében eltörli az újraválaszthatósága eddigi korlátozását, valamint konkrét állami szociális kötelezettségvállalási elemeket vezet be, és módosít a hatalmi ágak kölcsönös viszonyán is. A választási és az egészségügyi hatóságok úgy döntöttek, hogy a torlódás és a koronavírus fertőzésveszélyének csökkentése érdekében a voksolást hét napra húzzák szét, a járványügyi előírások szigorú betartása mellett.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Jekatyerina Stukina

Már megint atomfegyverekkel fenyegetőzött az egyik orosz vezető

Dmitrij Medvegyev nem először tett határozott utalást arra, hogy nukleáris fegyverek bevetésével kellene gyorsan befejezni az úgynevezett ukrajnai különleges katonai műveletet.

Az orosz Biztonsági Tanács elnök-helyettesét egy tévéinterjúban arról a nyugati véleményről kérdezték, miszerint elavult az orosz hadsereg, mert régi fegyvereket használ és múlt századi elvek alapján harcol. Medvegyev cáfolta ezt a vélekedést és azt hangoztatta, hogy szerinte az orosz hadsereg modern, mi több hősies. Ugyanakkor elismerte, hogy azért vannak bizonyos gondok is, de szerinte ilyenek minden más ország fegyveres erőinél előfordulnak.

Majd közölte: ha a Nyugat és a NATO beszüntetné Kijev katonai támogatását, akkor az orosz hadsereg napokon belül legyűrné az ukrán haderőt. Megfogalmazása szerint "amennyiben az USA és vazallusai nem küldenének több fegyvert az ukránoknak, akkor pár napon belül be lehetne fejezni a különleges katonai műveleteket."

Dmitrij Medvegyev azonban megemlített még egy másik lehetőséget is az ukrajnai harcok gyors befejezésére. Mint mondta, akár egy világháborúnak is napok alatt véget lehet vetni, azzal a módszerrel, amit az Egyesült Államok alkalmazott 1945-ben. Miután atombombát dobott két japán városra, Hirosimára és Nagaszakira, a harcoknak gyorsan vége lett. Ennek az ára háromszázezer civil halála volt - mondta az orosz politikus.

Az interjúrészletet közlő Anton Gerascsenko volt ukrán belügyminiszter szerint Medvegyev egyértelműen arra utalt, hogy amennyiben a Nyugat nem fejezi be Ukrajna katonai támogatását, akkor Oroszországnak atomfegyver bevetésével kellene kikényszeríteni a győzelmet.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×