eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Emberi koponyákat találtak egy mexikói nemzetközi repülőtéren

Valaki csomagként akarta azokat az Egyesült Államokba juttatni.

Emberi koponyákat találtak a mexikói Querétaro városának nemzetközi repülőtérén.

Az alumínium, valamint műanyag fóliába csomagolt, eltérő méretű négy koponyát egy kartondobozban találták meg egy futárszolgálat repülőtéri raktárában. A feltételezett emberi maradványokat tartalmazó csomagot az Egyesült Államokba küldték volna.

A mexikói hatóságok röntgenfelvételt tettek közzé a hátborzongató küldeményről, valamint két kicsomagolt koponyáról. A kartondobozt a Michoacán államban található Apatzingán városában adták fel a dél-karolinai Manning városának egyik címére.

A hatóságok szúrópróba ellenőrzés során leltek rá a csomagra, bár eredetileg kábítószerek, fegyverek és készpénz után kutattak. A küldeményhez nem volt mellékelve semmiféle dokumentáció, vagy emberi maradványok kivitelére vonatkozó engedély.

Egyelőre homály fedi a koponyák korát, az elhunytak személyazonosságát, valamint az egyéb testrészek hollétét. A mexikói nemzeti gárda nyomozást rendelt el az ügyben.

Címlapról ajánljuk
Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

A hét eleje a különböző mentőszolgálatok több száz tagja keresi a hétfő este az alsó--szászországi Bremervördében eltűnt hatéves kisfiút. A rendkívüli erőkkel l folyó kutatást nehezíti, hogy a hatéves Arian autista. Ez az oka annak, hogy a felkutatására a hatóságok a legkülönbözőbb eszközöket vetik be, és az autizmus szakértőivel is konzultálnak. Szombat délutánig azonban még semmi eredmény nélkül, de nem adták fel a reményt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Hamarosan örökké élhetünk?

Hamarosan örökké élhetünk?

Egy furcsa és stagnáló társadalomhoz vezetne, ha az emberek még 120 évesen is élnének – véli Venki Ramakrishnan, Nobel-díjas molekuláris biológus. A „Miért halunk meg: Az öregedés új tudománya és a halhatatlanság keresése” című könyv szerzője szerint ráadásul irreális elképzelése az, hogy halálunkig megmaradnak szellemi képességeink. Ezért is int óvatosságra a biológiai törvényekkel dacoló öregedéskutatásokkal kapcsolatban, amelyekből egyre több indul, és nemcsak a technológiai fejlődés adta lehetőségek miatt. Azért is, mert a világ legnagyobb részén egyre nő a várható élettartam, aminek egészen a gazdasági és társadalmi következményei lesznek. Nem a lehető leghosszabb élet tehát a legfontosabb célja ezeknek a kutatásoknak, hanem lehető leghosszabb viszonylagos egészségben eltöltött élet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 27. 16:00
×
×
×
×