eur:
395.64
usd:
371.99
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
Ég a gázláng egy gáztűzhelyen Chisinauban 2022. január 27-én. Moldovában válságos a helyzet a földgáz árának emelkedése miatt, a parlament január 20-án szükségállapotot vezetett be az országban. Amíg novemberben ezer köbméter földgáz beszerzési ára 450 dollár volt, januárban már 647 dollár. A moldovai gázipari vállalat, a Moldovagaz január 21-én azt javasolta az országos energiaszabályozási ügynökségnek (ANRE), hogy több mint 40 százalékkal emeljék a fogyasztók gázdíját.
Nyitókép: MTI/EPA/Dumitru Doru

Francia miniszter: fel kell készülni az orosz gázellátás teljes leállására

A franciáknak nem olyan nagy mértékű az orosz gáztól való függőségük, mint a németeknek, de a leállást tartják a legvalószínűbb forgatókönyvnek.

A francia gazdasági miniszter szerint Franciaországnak "gyorsan csatarendbe kell állnia" annak érdekében, hogy felkészüljön arra a lehetőségre, ha teljesen megszűnik az orosz gázellátás.

Bruno Le Maire egy gazdasági fórumon Aix-en-Provence-ban úgy fogalmazott: "készüljünk fel az orosz gázellátás teljes leállására, mert ma ez tűnik a legvalószínűbb forgatókönyvnek". Hozzátette, hogy ehhez az szükséges, hogy felgyorsítsák az energetikai függetlenség kialakítását.

A francia gazdasági miniszter szerint még a tél beállta előtt, most kell meghozni a döntéseket, fegyelmezetten kell alakítani a szervezést, csökkenteni kell a fogyasztást. Elmondta, hogy bizonyos iparágaknak elképzelhető, hogy csökkenteniük kell majd az energiafogyasztást, akár bizonyos időszakokra le is kell állítaniuk az energiafelhasználást.

Franciaország energiaellátásnak csaknem 20 százalékát fedezik földgázból. Az ukrajnai háború előtt a francia földgázszükséglet nagyjából 17 százalékát tette ki az Oroszországtól vásárolt gáz.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×