eur:
414.19
usd:
393.68
bux:
77936.21
2024. december 2. hétfő Melinda, Vivien
3d illustration of the coronavirus vaccine.  Medical concept Covid-19 corona virus vaccination.
Nyitókép: K_E_N/Getty Images

Az 5500 beoltottból 3500 ott sem volt - dagad a hamisítási botrány Romániában

Egymás után buktak le a nyomozások során a hamis oltási igazolásokkal üzletelők, de a peteihez mérhető hamisító központra eddig nem volt példa.

A Csengersima-Pete határátkelő romániai oldalán, Petén felállított oltóközpontban a szeptember 8. és november 2. között kiállított oltási igazolások 63 százaléka hamis volt - írta a román Korrupcióellenes Főigazgatóság (DNA) közlése alapján a Népszava. A jelzett, eddig megvizsgált időszakban ezen az oltóponton 5495 immunizált személyt tüntettek fel, de közülük 3500-an meg sem jelentek személyesen a helyszínen.

A hatóságok azt követően kezdtek el nyomozni, hogy az itt szerzett fiktív oltási igazolással egyre többen kezdtek súlyos állapotban kórházba kerülni, ahol aztán beszámoltak korábbi tettükről.

A nyomozás során kiderült, Petén futószalagon gyártották a hamis igazolásokat. Egy egész hálózatot lepleztek le a DNA nyomozói, eddig két asszisztenst, két adatrögzítőt és egy takarítót vettek őrizetbe, de a nyomozás folytatódik.

Egy igazolás ára 250-300 euró volt.

Elsőként még október elején a nagyszebeni sürgősségi kórház vezetője állt a nyilvánosság elé és kérte az érintetteket, hogy legalább akkor vallják be orvosaiknak a csalást, ha kórházi kezelésre szorulnak. Hangsúlyozta, aznap veszítettek el egy fiatal, különben egészséges beteget, aki halála előtti percekben vallotta csak be, hogy fiktív az oltása.

Több nyomozás is indult, sorra buktak le hamis oltási igazolásokkal üzletelők, de a peteihez mérhető hamisító központra eddig nem volt példa.

Címlapról ajánljuk
Túléli a választást a román baloldali kormány és az RMDSZ is
Exit poll

"Túléli" a választást a román baloldali kormány és az RMDSZ is

A szavazóhelyiségeket elhagyók körében készített felmérések szerint második helyre a többi párt által szélsőségesnek tartott Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) került, míg a jelenlegi parlament két, magát jobbközép erőként meghatározó pártja, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek Meg Romániát Szövetséget egyaránt 15,5 százalékon mérték.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.02. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Nagy változások jönnek az árampiacon – Mi van Magyarország céljaival?

Nagy változások jönnek az árampiacon – Mi van Magyarország céljaival?

Magyarország a villamosenergia-szektorral kapcsolatos több kiemelt fontosságú törekvés tekintetében magasabb célszámmal rendelkezik, mint nem egy, az energiaátállás élharcosának tartott EU-tag, azonban jellemzően ezzel együtt is a Nemzeti Energia- és Klímatervekben rögzített célok alapján összeállított uniós ranglisták második felében található. Adódik a kérdés: hogyan lehetséges ez?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×