eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Védőmaszkos járókelők egy tokiói pályaudvaron 2020. április 6-án. Abe Sindzó japán miniszterelnök bejelentette, hogy Tokióban és hat másik prefektúrában korlátozott kijárási tilalmat vezetnek be a koronavírus-járvány elleni védekezéképpen.
Nyitókép: MTI/EPA/Majama Kimimasza

Koronavírus - egyre durvább helyzetet okoz a világban a brit mutáns

Japán vasárnap éjféltől nem ad vízumot külföldieknek az új vírustörzs felbukkanása miatt.

A japán hatóságok vasárnap éjféltől semelyik ország állampolgárainak sem adnak ki vízumot, miután a világban egyre több helyen felbukkan a koronavírusnak egy új, a korábbi variánsoknál sokkal fertőzőbb törzse.

Az intézkedés egyelőre január végéig marad érvényben.

Hétfőtől kizárólag japán állampolgárok és japán tartózkodási engedéllyel rendelkező külföldi állampolgárok kapnak japán vízumot.

Amennyiben olyan országból érkeznek, ahol már felbukkant az új vírusmutáció, akkor rendelkezniük kell 72 óránál nem régebbi negatív teszttel, és a reptérre érkezés után újabb tesztnek vetik alá őket.

Beutazhatnak azok, akik hétfőig váltották ki a vízumukat, de brit és dél-afrikai állampolgárok még érvényben lévő vízummal sem léphetnek Japán területére, illetve olyan személyek sem, akik az elmúlt két hétben e két országban jártak. A kétoldalú megállapodásokkal összhangban beutazhatnak Japánba tizenegy, jobbára távol-keleti ország üzletemberei és üzleti delegációi.

Ami az országon belüli korlátozásokat illeti: hétfőtől január 11-ig felfüggesztik a belföldi turizmust támogató programot.

Japánt a koronavírus-járvány harmadik hulláma sújtja. November közepétől kezdett súlyosbodni a helyzet, a szigetország egyes térségeiben olyan mértékben, hogy az ottani hatóságok arra kérték a polgárokat, hogy a lakhelyüket se hagyják el. Meghaladja már a 220 ezret a koronavírussal fertőzöttek száma, és mintegy 3200 ember halt bele a vírus okozta Covid-19 betegség szövődményeibe.

A járvány gyors terjedését mutatja, hogy csak december folyamán ezerrel nőtt a halálesetek száma, és megduplázódott a súlyos állapotban lévő betegek száma.

Japánban szombaton regisztrálták az első olyan beteget, akit a vírus új, Délkelet-Angliában felbukkant veszélyesebb variánsa fertőzött meg. Az első fertőzött egy pilóta, aki Nagy-Britanniából érkezett. A férfi megfertőzte a feleségét, és jelen pillanatban már hét olyan fertőzöttről tudnak, aki a koronavírus új törzsét kapta el. Hatan közülük ugyancsak Nagy-Britanniából érkeztek Japánba.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×