eur:
394.63
usd:
369.79
bux:
65726.96
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma
Védőruházatot viselő egészségügyi dolgozók egy római kórházban 2020. április 3-án. A koronavírus-járványnak eddig 13 915 áldozata volt Olaszországban.
Nyitókép: Védőruházatot viselő egészségügyi dolgozók egy római kórházban 2020. április 3-án (MTI/AP/LaPresse/Cecilia Fabiano)

Rossz hírt kapott Olaszország

Azt már szerda óta lehetett tudni, hogy még két hétig biztosan marad a szigor, de most úgy tűnik, jóval tovább is.

Várhatóan május elején is hatályban lesznek a koronavírus-járvány miatt bevezetett szigorú korlátozó intézkedések Olaszországban - mondta Angelo Borrelli, az olasz polgári védelem vezetője pénteken egy rádióinterjúban.

Az olasz kormány szerdán jelentette be, hogy április 13-áig meghosszabbítja a járványellenes óvintézkedéseket, vagyis az emberek vesztegzárban maradnak, csak munkavégzés céljából, illetve élelmiszerek és gyógyszerek beszerzése miatt hagyhatják el otthonaikat. Az iskolák, a nem létfontosságú árucikkeket forgalmazó boltok és a gyárak továbbra sem nyitnak meg.

A RAI olasz közszolgálati rádióban Borrelli úgy fogalmazott, hogy a korlátozó intézkedéseket még jó pár hétig érvényben kell tartani, véleménye szerint május kezdetével sem fog igazán változni a helyzet, és "rendkívül szigorúan" kell majd a hatóságoknak eljárniuk.

A csütörtöki adatok szerint Olaszországban eddig 13 915 ember halt meg koronavírus-fertőzés következtében.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Magosz: újabb aszály fenyeget, azonnali megoldás kell

Tartósan vízhiányos időszak kihirdetését kezdeményezte a Belügyminisztériumnál a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége. Aszály ugyan még nincs, de az Alföldön március közepe óta kritikus a csapadékhiány – mondta az InfoRádióban Cseh Tibor András Magosz-főtitkár.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.18. csütörtök, 18:00
Dobrev Klára
árnyék-miniszterelnök, a DK-MSZP-Párbeszéd EP listavezetője
Vajon tényleg elhozhatja az iráni rezsim bukását egy Izraellel vívott háború?

Vajon tényleg elhozhatja az iráni rezsim bukását egy Izraellel vívott háború?

A hétvégén Irán nagyszabású rakéta- és dróntámadást indított Izrael ellen, és bár Teherán mindent megtett, hogy az akció inkább erődemonstráció, mintsem valódi fenyegetés legyen, felsejlett egy Irán és Izrael közötti háború rémképe. A 2022-ben kitört heves tiltakozások után az iráni társadalom mély politikai apátiába süllyedt, amit jelez a márciusi parlamenti választásokon való rekordalacsony részvétel. Eközben a keményvonalasok egyre fontosabb pozíciókat szereznek a politikában, minden arra mutat tehát, hogy a rezsim a konszolidáció helyett a lakossággal és a külfölddel való konfrontációt választja. A mélyben azonban forrnak az indulatok az iráni vezetéssel szemben, amely jogosan tart attól, hogy egy Izraellel való háború újra fellobbanthatja az elégedetlenség szikráit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×