eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
New York, 2012. december 17.Michael Bloomberg New York-i polgármester egy sajtótájékoztatóra érkezik a New York-i városházára, ahol a fegyvertartás szigorításának lehetőségeiről beszél 2012. december 17-én, három nappal az után, hogy a húsz éves Adam Lanza agyonlőtt 26 embert, köztük 20 kisgyereket a connecticuti Newtown egyik általános iskolájában. (MTI/EPA/Justin Lane)
Nyitókép: MTI/EPA/Justin Lane

Meggondolta magát az amerikai milliárdos

Komoly döntést hozott, New York volt polgármestere, Donald Trump amerikai elnök kérlelhetetlen bírálója.

Michael Bloomberg bejelentette, hogy nem indul a 2020-ban tartandó amerikai elnökválasztáson. A milliárdos a nevét viselő - és a tulajdonában lévő - Bloomberg News hírügynökség honlapján közzétett írásában jelentette be, hogy korábbi terveivel ellentétben mégsem méretteti meg magát.

Bloomberg úgy gondolja, hogy magánemberként jobban szolgálhatja az országot. Elismerte, hogy a demokraták elnökjelöltségéhez vezető út "keskeny", és hozzátette, hogy az ezzel járó kampány elvonná a figyelmét más tevékenységeitől, köztük például a klímavédelemtől, a fegyveres erőszak elleni küzdelemtől, az opiáttartalmú gyógyszerek okozta válság megoldásától vagy az állami iskolák alacsony színvonalának emelésétől.

"Tudom, hogy nagyon sok munka van még, amit az elkövetkező két évben elvégezhetünk, de csakis akkor, ha összpontosítunk a feladatra" - tette hozzá.

Hiszem, hogy legyőzném Donald Trumpot a választásokon. De világosan látom, milyen nehézségekkel jár a demokraták elnökjelöltségének elnyerése egy túlságosan is zsúfolt csapatban"

- fogalmazott az üzletember. A 77 éves Bloomberg Donald Trump jelenlegi elnök kérlelhetetlen bírálója. Mint mostani cikkében is megemlítette: soha nem csinált titkot abból, hogy szerinte Donald Trump fenyegetést jelent az országra.

"Tavaly a félidős választásokon ezért is költöttem 100 millió dollárt a demokrata párti jelöltek támogatására"- hangsúlyozta a publicisztikában.

Alapvető fontosságúnak nevezte, hogy olyan jelöltje legyen a Demokrata Pártnak, aki a legesélyesebb kihívója lehet Trumpnak és képes lesz az ország összefogására.

"Nem engedhetjük meg, hogy az előválasztási folyamat szélsőségek felé sodorja a pártot és ezzel csökkentse esélyeinket a választásokon" - fogalmazott, célozva ezzel a demokrata táborban az utóbbi időkben felbukkant szocialista jellegű nézetekre és állásfoglalásokra.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×