Harry herceg és Meghan Markle esküvőjét május 19-én, mintegy 800 vendég előtt tartják a királyi család első számú otthonában, a windsori kastély Szent György kápolnának nevezett, katedrális méretű gótikus 14. századi házi templomában.
Mivel a menyasszony nem királyi származású, így a házasság után nem a Meghan hercegnő nevet kapja – mint ahogy II. Erzsébet leánya például nevezheti magát Anna hercegnőnek, vagy az unokája Beatrix hercegnőnek – ezért keresni kell számára egy hercegnői címet.
Harry bátyaVilmos is polgári családból származású menyasszonyt választott magának, a felesége pedig a Cambridge hercegnője címét kapta meg. A hírek szerint
II. Erzsébet már fontolgatja, hogy melyik ősi titulust adományozza majd Meghannak
– jelenleg úgy tűnik, hogy Sussex hercegnője lehet belőle.
A néhai Diana hercegnő sem volt hivatalosan hercegnő – csupán a köznyelveben nevezték el hercegnőnek. Az arisztokrata – de nem királyi – származású Diana Frances Spencer a férje, Károly herceg után kapta meg a walesi hercegné rangot.
Az amerikai származású, protestáns Meghan Markle-nak az esküvőt megelőzően át kell térnie az anglikán vallásra, sőt a szokás szerint bérmálnia is szükséges. Édesapja vezeti majd az oltárhoz az arát, a ceremónia költségeit pedig a királyi örömszülőknek kell állniuk. A szokás szerint csak a irályi család tagjai tarthatnak beszédet, így az amerikai családból csak a feleségnek lesz lehetősége felszólalnia az esküvőt követő fogadáson.
Meghan egyébként gyakorlott szónok, feminista megmozdulásokon többször is felszólalt:
Donald Trump amerikai elnököt
„megosztó személyiségnek” és „nőgyűlölőnek”
is nevezte.
Újságírók rá is kérdeztek, hogy Trump tervezi-e, hogy tiszteletét teszi Harry herceg és Meghan Markle esküvőjén, amire az elnök kitérően azt mondta: „Szép pár, legyenek boldogok”