eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Kézigránáttal követel dollármilliókat a szerb férfi

Egy csődbe ment, a JAT szerb állami légitársaságtól pénzt akaró üzletember hatolt be csütörtökön két kézigránáttal a szerb elnöki palotába, s követel jóvátételt állítólagos megkárosításáért.

A Belgrádtól 80 kilométerre délnyugatra lévő Valjevóból származó Dragan Maric - akit korábban a belgrádi tömegtájékoztatás Panicként említett - a déli órákban egy mellékbejáraton keresztül hatolt be a szerb főváros központjában lévő, hivatalnak használt épületbe. Két kézigránáttal ment, amelyek egyikét a biztonsági szolgálat emberei azonnal elvették tőle - közölte a Beta hírügynökség.

A másik azonban nála maradt, és több híradás szerint kibiztosította a gránátot. Az épületet katonák, a rendőrség mesterlövészei vették körül, Belgrád egyik legforgalmasabb útvonalát lezárták, és a gyalogosforgalmat is elterelik a környékről.

Megkezdődtek a tárgyalások a fenyegetőző férfival, aki azt mondta, hogy ha 16 óráig nem születik megállapodás sérelmei orvoslásáról, működésbe hozza a nála maradt kézigránátot. Addig viszont vár, ha előbb történik robbanás, azt nem ő okozza. Ártani se akar másoknak, csupán az igazát keresi - állította.

Dragan Sutanovac szerb védelmi miniszter az épületnél van, de arról, hogy Boris Tadic államfő a munkahelyén tartózkodik-e, nincs hír. A közelben mentőkocsik és tűzoltóautók várakoznak.

Dragan Maric már szerdán e-mailben értesítette a rendőrséget, hogy az elnökségre megy, átadni Boris Tadicnak egy borítékot, amely az ügyére vonatkozó bizonyítékokat tartalmazza.

A Grand Inter Lizing (GIL) nevű vállalat tulajdonosa 2004-ben beperelte a szerb államot a strasbourgi emberi jogi bíróságnál azért, mert sérelmesnek találta a szerb legfelsőbb kereskedelmi bíróság ítéletét, amelyet a JAT állami szerb légitársaság ellen indított perében hozott. Maric - mint azt akkor a Danas című újságnak elmondta - több tízmillió dolláros, teljes tönkremenetelét okozó tartozásért perelte a vállalatot. Szerinte a bíróság hatalmasat vétett, mert tanúk szóbeli vallomása, nem pedig banki bizonylatok alapján fogadta el a JAT állítását arról, hogy a tartozást kifizették.

Dragan Maric 2004. március 11-e és május 29-e között éhségsztrájkolt a szerb törvényhozás épülete előtt, idén januárban pedig azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja magát, ha nem fizetik ki annak a munkának az ellenértékét, amelyet a JAT megrendelésére több mint tíz éve Iránban végzett.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×