Az Egyesült Államokban 1863 óta hivatalos ünnep a hálaadás napja, amelyet a feljegyzések szerint először 1621-ben ültek meg. A brit telepesek a mai Massachusetts állambeli Plymouth településen ünnepelték a jó termést egy őslakos indián törzzsel, amely megtanította az európaiaknak, hogyan műveljék meg a földet és vadásszanak új otthonukban a túlélésért.
A hálaadás napja a legtöbb amerikai számára legfőképpen iskola- vagy munkaszüneti napot jelent. Országszerte a nagy kiruccanások hétvégéje, de sokan otthon pihennek. A híres, 82. alkalommal megrendezett New York-i hálaadás napi parádét mintegy 50 millióan kísérték figyelemmel a televízióban; a Central Parktól induló 2,5 mérföldes ünnepi menetre idén 3,5 millió nézőt vártak. A keleti parti nagyvárosban idén 13 hatalmas léggömbfigura vonult fel az ünnepi menettel, látható volt közöttük Breki, a béka, Horton, az elefánt és a Hupikék Törpikék egyik öt emelet magasságú tagja. A figurákat egyenként 141 köbméter héliummal fújták fel.
Az ünnepen hagyományosan országos kutyabemutatót tartanak, valamint amerikaifutball-meccseket rendeznek. Hálaadás másnapján már kora hajnalban kinyitnak az áruházak: kezdetét veszi az év végéig tartó ünnepi vásárlási szezon. New Yorktól 220 mérföldre délre, Washingtonban George Bush elnök idén is megkegyelmezett a neki felajánlott ünnepi pulykának.
Grúziai választás - megtörtént a szavazatok újraszámlálása