A júniusra tervezett konferenciára meghívták a harmadik világ legfejlettebb országait, így Kínát is, ahol a legtöbb utánzat készül.
Autóalkatrésztől kezdve a gyógyszereken át a divatcikkekig szinte mindent hamisítanak és ezzel a világ vezető ipari államainak gazdaságát évente közel 120 milliárd euróval károsítják meg - jelentette ki a berlini kormány szóvivője és utalt arra, hogy a világ vezető gazdasági hatalmai, a G8-ak júniusi csúcstalálkozóján konkrét intézkedések meghozatalát tervezik.
Ezek között szerepel a vámhatóságok közti együttműködés szorosabbra fűzése. Kiváltképpen az elektronikus adattárolást akarják kölcsönösen hozzáférhetővé tenni a G8-ak tagállamai között. Mint ismeretes a világ hét vezető ipari államát tömörítő, G7-ek néven ismert szervezet, valamint Oroszország júniusra tervezett heiligendammi csúcsértekezletére meghívták az élvonalbeli fejlődő országokat, így Brazíliát, Kínát és a Dél-afrikai Köztársaságot is.
A berlini szóvivő szerint nekik is érdekükben áll a hamisítványok elleni küzdelem összehangolása. Utalt arra is, hogy a kérdés már régóta nemcsak gazdasági természetű, hanem általános veszélyt jelent a társadalomra is, mert a kizárólag nyerészkedésre szakosodott felelőtlen zugüzemek gyakran tényleges hatóanyag nélküli gyógyszerutánzatokat vagy technikailag értéktelen autó- sőt repülőgép-alkatrészeket hoznak forgalomba.
A német kereskedelmi és iparkamara ugyanakkor a fogyasztókat is jobban be akarja vonni a hamisítványok elleni küzdelembe és felelősségteljesebb magatartásra szólította fel a
vásárlókat, egyben reményét fejezte ki, hogy a márkás árukat a jövőben különleges védjegyekkel láthatják el, amelyek segítségével a vevők könnyen megkülönböztethetik a valódi a talmitól.