eur:
396.88
usd:
359.57
bux:
72075.48
2024. szeptember 9. hétfő Ádám

Irán nemzetközi megállapodást akar

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség főigazgatója szerint Irán hajlandó több évre lemondani saját területén az urándúsításról egy megfelelő nemzetközi megállapodásért cserébe. Mohamed el-Baradei teheráni látogatása után beszélt erről Washingtonban.

A bécsi székhelyű szervezet főigazgatója úgy fogalmazott: az irániak elvben nem utasították el, hogy egy nemzetközi konzorcium keretében külföldön dúsítsák a számukra szükséges uránmennyiséget.

Hozzátette: Teherán várhatóan azt is engedélyezi majd, hogy a nemzetközi atomenergia-ügynökség munkatársai a korábbinál szigorúbban ellenőrizzék az ország nukleáris tevékenységét.

Közben a Fehér Ház szóvivője jelezte: az Egyesült Államok kész a közvetlen tárgyalásokra Iránnal, ha az ázsiai állam felhagy az urándúsítással. Tony Snow úgy fogalmazott: Teheránnak minden olyan tevékenységet be kell fejeznie, amely atomfegyver gyártásához vezethet.

Franciaország, Nagy-Britannia és Németország egy csomagterv összeállításán dolgozik a vita megoldása érdekében. Ennek részeként könnyűvizes atomreaktor építését és biztonsági garanciákat ajánlanának fel Teheránnak, de azt az iráni elnök elutasította.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: nem fordulatra van szükség, hanem finomhangolásra
Aréna

Nagy Márton: nem fordulatra van szükség, hanem finomhangolásra

A gazdaságpolitika előtt álló feladatokról, a békeköltségvetés lényegéről, a várható gazdasági növekedésről és a minimálbérről is beszélt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában, de kitért a jegybankelnök kritikáira és a leendő gazdasági csúcsminiszter szerepére is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.10. kedd, 18:00
Sayfo Omar
a Migrációkutató Intézet kutatásvezetője
Erős napot zártak az amerikai tőzsdék

Erős napot zártak az amerikai tőzsdék

A vártnál gyengébb pénteki munkaerőpiaci adatra megütötték a tőzsdéket, 1-3 százalék közötti esést szenvedtek el a vezető amerikai indexek a múlt hét végén. Ezek után Ázsiában is hasonló volt a helyzet, az új kereskedési hét gyengén indult a térségben, viszont Európában már emelkedést láthattunk, és az USA-ban is megérkezett a felpattanás. A héten hazai és külföldi inflációs jelentésekre, az amerikai elnökjelölti vitára, és többek között az EKB kamatdöntésére lesz érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×