A British Council által megrendelt tanulmány szerint ahogy az angolul beszélők száma a világon lassan megközelíti a 2 milliárdot, a brit állampolgárok hagyományos előnye eltűnőben van. Azok a brit diplomások, akik csak angolul beszélnek, komoly hátrányba kerülhetnek más országok többnyelvű állampolgáraival szemben.
2004 ősze óta ráadásul a 14 évesnél idősebb angol gyerekeknek már nem is kötelező idegen nyelvet tanulniuk az iskolában. Ezzel szemben például Kínában - ahol az angolt szinte nem is az idegen nyelvek, hanem egyenesen az alapvető képességek közé sorolják - ma már az iskolások mintegy 60 százaléka tanul angolul.
A tanulmány szerint az angol anyanyelvi beszélőket lassan nem is a megoldás, hanem a probléma részeként kezelhetik a világban: akcentusaik például túlságosan idegenül hangozhatnak ahhoz képest, ahogyan az angolt idegen nyelvként elsajátítók tanulják és beszélik a nyelvet.
A megoldás persze - a tanulmány szerint - az idegen nyelvek elsajátítása, de nem mindegy, mely nyelveké. Hiszen míg például a francia nyelv nemzetközi státusza egyre inkább hanyatlik, addig a spanyol, a kínai mandarin nyelvjárás, vagy az arab mind a jövő nyelveinek számít.
Nem természetes okból volt földmozgás Budapest határában - itt a magyarázat