eur:
410.88
usd:
390.37
bux:
80024.5
2024. november 26. kedd Virág

Az ENSZ előtt az iráni atomprogram

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé utalta a vitatott iráni atomprogramot a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség kormányzótanácsa. A BT gazdasági és politikai büntetőintézkedéseket hozhat Iránnal szemben.

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség 35 országát képviselő résztvevők többsége nagy többséggel szavazta meg a Németország, Franciaország és Nagy-Britannia által benyújtott javaslatot. Ennek értelmében az iráni nukleáris dosszié az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé kerül.

A világszervezet biztonsági testülete gazdasági és politikai büntetőintézkedéseket hozhat Iránnal szemben.

A perzsa ország a gyanú szerint a nukleáris energia békés célú felhasználásának örve alatt atomfegyver előállítására tör.

Az ENSZ BT leghamarabb márciusban foglalkozhat a javaslattal.

Irán jelezte, hogy amennyiben atomprogramját az ENSZ BT elé utalják, megszüntet minden együttműködést a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel, és hozzákezd az urániumdúsításhoz.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton az Arénában: a 400 ezres minimálbér 2028-ra már realitás, az egymilliós átlagbérért még küzdeni kell

Nagy Márton az Arénában: a 400 ezres minimálbér 2028-ra már realitás, az egymilliós átlagbérért még küzdeni kell

Kulcsfontosságú a bérmegállapodás, mert reálbér-emelkedés nélkül nincs gazdasági növekedés – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt arról is, hogy miért kell ehhez a versenyképesség fokozása, hogy miért előnyös a piaci konszolidáció, és miért éri meg befektetni a akkumulátorgyártásba, sőt a -feldolgozásba is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.26. kedd, 18:00
Nógrádi György
biztonságpolitikai szakértő
Fontos hír érkezett a HIV-fertőzésekről

Fontos hír érkezett a HIV-fertőzésekről

A HIV-fertőzések és az AIDS okozta halálesetek száma világszerte jelentősen csökkent az elmúlt évtizedekben, azonban a jelenlegi tendenciák nem elegendőek az ENSZ által kitűzött 2030-as cél eléréséhez. Egy új nemzetközi kutatás rávilágít a globális előrelépésekre, de felhívja a figyelmet a regionális különbségekre és a még mindig fennálló kihívásokra is - jelentette a Financial Times.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×