eur:
392.76
usd:
365.49
bux:
66550.85
2024. április 26. péntek Ervin

Washington nem engedélyezi a repülők eladását

Nem engedélyezi az Egyesült Államok Spanyolországnak, hogy amerikai alkatrészeket tartalmazó katonai repülőgépeket adjon el Venezuelának.

A döntésről Eduardo Aguirre amerikai nagykövet személyesen tájékoztatta Miguel Ángel Moratinos spanyol külügyminisztert.

Spanyolország tavaly novemberben állapodott meg Venezuelával arról, hogy 1,7 milliárd euróért 12 katonai repülőgépet és 8 őrhajót szállít a latin-amerikai országnak.

Washington azért nem engedélyezi a repülők eladását, mert attól tart, hogy azok felborul a katonai egyensúly az érintett latin-amerikai térségben. Spanyolország és Venezuela ezzel szemben azt hangoztatta, hogy Caracas nem katonai célokra kívánja igénybe venni a repülőgépeket.

Az amerikai engedély megtagadását követően a spanyol külügyminisztérium szóvivője közölte, hogy a gépeket várhatóan mégis leszállítják. Hozzátette: az engedély kiadását nem a washingtoni kormány, hanem az alkatrészeket gyártó amerikai vállalat utasította el.

Spanyolország megteheti, hogy az amerikai alkatrészeket európaival helyettesíti, de a spanyol sajtó szerint ez túl költséges lenne.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Szécsényi Bálint: már nem a 10-12 százalékos hozam a normalitás, hanem a 6-7 százalék

Szécsényi Bálint: már nem a 10-12 százalékos hozam a normalitás, hanem a 6-7 százalék

A befektetők hozzászoknak akár egy alacsony, akár egy magas kamatszinthez, miközben a piaci körülmények már megváltoztak. Amire pedig megszokják a megváltozott (jelen esetben magasabb) kamatszintet, akkor az már nem elérhető számukra. Korábban azzal kellett küzdeni, hogy mindenki fektesse be a pénzét, ne hagyja parlagon, most pedig arról kell meggyőzni a befektetőket, hogy nem a 10-12 százalék a normalitás, hanem a 6-7 százalék, mondta el a Portfolio-nak Szécsényi Bálint. Az Equilor elnök-vezérigazgatójával a megváltozott befektetési környezetről, a mesterséges intelligencia, a forintgyengülés és az infláció hatásairól, és a hazai befektetési szolgáltatók közötti versenyről is beszélgettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×