eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina

Kínában büntetést ígért a kormány a folyószennyezés felelőseinek

A kínai kormány bejelentette: szigorúan megbüntetik azokat, akik felelősek a novemberi, rendkívül súlyos folyószennyezésért. A közlemény szerint a büntetés azokra is kiterjed, akik nem értesítették a hatóságokat, illetve későn adtak tájékoztatást a szennyezésről.

Hivatalos becslések szerint 100 tonnányi benzol, nitrobenzol és egyéb mérgező anyag került a Szungari folyóba azután, hogy november 13-án robbanás történt egy vegyi gyárban Csilin tartományban. Az ipari balesetben öt ember meghalt.

A kínai hatóságok napokig elhallgatták a balesetet, és csak azután számoltak be róla, hogy kiderült: a katasztrófa súlyosan károsítja a környezetet.

A szennyezett északkelet-kínai Szungari folyó partján lévő otthonaikból emberek ezreit telepítették ki, mert a vegyi anyagoknak még a belélegzése is súlyosan veszélyezteti az emberi egészséget. A csaknem négymilliós Harbin városban több napon keresztül szünetelt a vízszolgáltatás.

A kínai környezetvédelmi hatóságok szerint a 80 kilométer hosszan elnyúló szennyeződés néhány hét múlva éri el a kínai-orosz határ mentén lévő Amur folyót. A kínai kormány bocsánatot kért az ország lakosságától és az orosz hatóságoktól.

Címlapról ajánljuk
Takács Ernő: 2025 hozhatja fellendülést az ingatlanfejlesztési piacon

Takács Ernő: 2025 hozhatja fellendülést az ingatlanfejlesztési piacon

Az ipari ingatlanoké most a slágerpiac, az iroda-, a vásárlóközpont-, szállodafejlesztés közül a legtrendibb – mondta Takács Ernő, az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Természetesen elemezte más szegmensek helyzetét is, így a lakás- és szállodapiaci helyzetet és az irodabérléssel kapcsolatos újdonságokat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Jelentős kihívásokkal néz szembe az utóbbi években a hazai építőipar, így talán soha nem volt még akkora jelentősége a technológiai újításoknak, mint manapság. Hol tartunk most az építőipari ciklusban? Elértük már a mélypontot vagy továbbra is lefelé tartunk? Mire számíthatunk a következő években az iparág és a technológiai újítások terén? Többek között ezekről kérdeztük Ézsiás Miklóst, a zsaluzatokkal, állványzatokkal és mérnöki szolgáltatásokkal foglalkozó PERI Magyarország ügyvezető igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×