eur:
411.08
usd:
393.65
bux:
85833.78
2025. január 22. szerda Artúr, Vince
Az épülő BMW-gyár Debrecenben 2023. február 2-án. A BMW Group 400 hektárnyi területen építi fel az autógyárat, amely évente mintegy 150 000 gépkocsi gyártására lesz képes. A termelés 2025-ben kezdődik, itt készül majd a tisztán elektromos meghajtású modellek számára kifejlesztett NCAR architektúrára épülő Neue Klasse modellgeneráció alapító tagja. A mintegy 400 milliárd forintos beruházással több mint ezer új munkahely jön létre a városban.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Magyarországot a válság újabb hulláma éri el most

A debreceni BMW-gyárat is eléri az európai autóipar válsága, sajtóértesülés szerint a német autógyár halasztásokról döntött.

Lapértesülés szerint az autóiparban érezhető bizonytalanság miatt változott a menetrend a debreceni BMW-nél. Az eredetileg tervezett három helyett két modell-sorozat gyártása lehet biztos az új gyárban, mert a harmadik kapcsán a cég úgy döntött, hogy inkább Németországban állítaná elő.

A járműgyártó nem cáfolta az értesülést.

A német BMW Group-nál az a döntés született, hogy a Neue Klasse platformra épülő elektromos modellek közül az új 3-as sorozatot a müncheni főüzemben gyártják majd, az iX3 és az iX4-es sorozatok gyártása zajlik majd a debreceni gyárban. Ezzel a cég felülírta a korábbi terveket, a 3-as sorozatot lényegében „elvitte” a magyar üzemből és átszervezte a gyártást is – értesült a 24.hu iparági forrásból.

A BMW a debreceni gyárépítés bejelentése idején, 2018-ban azt közölte, hogy az új üzem kapacitása évente 150 ezer autó gyártására lesz elegendő. Most úgy tűnik, a gyár kapacitása 150 ezres helyett, inkább csak 80-90 ezer autó/év lehet a 2020-as évek második felében.

Ennek oka, hogy az új 3-as sorozat a tervek szerint egy elég nagy volumenű típus lesz, amely a müncheni zászlóshajó üzem szalagjairól fog legördülni. Vagyis, egyelőre három helyett csak két modell-sorozat van, amit a debreceni gyárra osztnak. Jelenleg nem tudni, hogy a magyar üzemben milyen modelleket fognak gyártani az évtized vége felé, annak érdekében, hogy elérjék a teljes kapacitást.

Az átszervezés oka az európai járműgyártásban uralkodó rendkívül bizonytalan iparági környezet, a 2024-es év talán az eddigi legnehezebb a piaci szereplők számára ahhoz, hogy új gyártást, új modelleket tervezzenek - írja a lap.

Címlapról ajánljuk
Rákosrendezői csata: így áll most a mini-Dubaj ügye

Rákosrendezői csata: így áll most a mini-Dubaj ügye

Új városrész épülhet Rákosrendező vasútállomás környékén, az állam már el is adta a területet egy arab befektetői csoportnak, de a főváros élne állítólagos elővásárlási jogával. A kormány meg is szabta az árat, de Vitézy Dávid szerint az 5000 milliárd forintos összeg nem szerepel a szerződésben, csak a telekért fizetendő 50,9 milliárd forint.

Kaiser Ferenc: az USA-nak szüksége van a NATO-ra, hogy megőrizhesse szuperhatalmi pozícióit

Donald Trump várhatóan jelentősen megemeli a védelmi kiadásokat, és erre fogja rákényszeríteni a szövetségeseit is – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Álláspontja szerint Oroszországnak jelenleg nincs ereje ahhoz, hogy európai NATO-tagállamokra támadjon, Kínának pedig nem érdeke, hogy közvetlen katonai konfrontációba kerüljön az Egyesült Államokkal.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.22. szerda, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×