eur:
410.9
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Dunaföldvár, 2020. november 10.A higiéniai papírtermékeket gyártó Vajda-Papír Kft. dunaföldvári üzeme 2020. november 10-én. Újraindul Magyarországon a papíripari szakképzés - hangzott el papírgyárban tartott tájékoztatón.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

A Vajda-Papír kiemelkedő első fél évet zárt

A Vajda-Papír Kft. újabb kiemelkedően eredményes fél évet zárt, nettó árbevétele meghaladta a 34 milliárd forintot az egy évvel korábbi 29 milliárd forint után, konszolidált adózás előtti nyeresége 3,2 milliárd forintra nőtt a tavalyi 1,67 milliárd forintról - közölte a társaság.

Vajda Attila, a cég alapító-ügyvezetője szerint a bővülés a növekvő hatékonyságnak, a folyamatos innovációnak, az energiaköltségek csökkenésének és az infláció lassulásának köszönhető. A kereslet a termékeik iránt nem nőtt, de magas szinten stabilizálódott, a cégvezető az idén az értékesítés volumenének kétszámjegyű növekedésére számít.

Az első hat hónapban a kamat-, adó- és értékcsökkenés előtti eredmény (EBITDA) 4,8 milliárd forintra nőtt a tavalyi azonos időszaki, csaknem 3 milliárd forintról - emelte ki a közleményben Vajda Attila, aki ennek növekedését is várja az egész évben.

Emlékeztetett, hogy a Vajda-Papír Csoport 2023-ban rekord nagyságú profitot ért el, mind abszolút értékben, mind az árbevételhez viszonyítva.

Megemlítette azt is: 2023 elején adta ki a cég első ESG jelentését, és 2024 elején már a második is elkészült. "Ambiciózus célokat vállaltunk az energiafelhasználás és a károsanyag-kibocsátás további csökkentésére, valamint a környezettudatos termelés erősítésére" - fogalmazott Vajda Attila.

Az elmúlt 10 évben több mint 40 milliárd forintot fordítottak a fenntartható működés erősítésére - tette hozzá.

A 25 évvel ezelőtt családi vállalkozásként induló Vajda-Papír mára az európai higiéniai papírtermék piacon az élmezőnybe tartozó nemzetközi cégcsoport, amely Magyarországon, Dunaföldváron, Budapesten és Székesfehérváron üzemelteti gyárait. Dunaföldváron Európa legnagyobb és legmodernebb higiéniai papírgyárát építették meg és üzemeltetik, Közép- és Kelet-Európában, a Baltikumban és Skandináviában is meghatározó piaci jelenléttel rendelkeznek, több mint 30 országba exportálják termékeiket - írták.

Vajda Attila a közleményben beszámolt arról is, hogy a következő években több energiahatékonysági, környezetvédelmi és károsanyagkibocsátás-csökkentési intézkedést, napelempark és biomassza-erőmű építését tervezik a magyar kormány Gyármentő támogatási programjában elnyert több mint 10 milliárd forintos támogatással.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×