eur:
411.23
usd:
392.84
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
A Liszt Ferenc-repülőtér felújított 1-es kifutópályája 2018. június 12-én. A pályát a tervek szerint június 30-án adják át.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

A légi szállítási szövetség szerint az utazási korlátozások elavultak

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) szerint talán már maga mögött tudhatja az iparág a krízis legnehezebb pillanatait, de ezzel együtt is az utazás lehetőségének könnyítését kérik a kormányoktól a határok megnyitása mellett.

Az ágazat vesztesége 11,6 milliárd dollár, azaz hozzávetőlegesen 3564 milliárd forint lehet a jövő évben a IATA becslése szerint: ha ez nagyjából beválik, az azt jelenti, hogy a koronavírussal sújtott három év összvesztesége a légi közlekedésen belül meghaladja majd a 200 milliárd dollárt, azaz a 61 446 milliárd forintot.

"Túl vagyunk a válság legmélyebb pontján: bár továbbra is súlyos problémáink vannak, a fellendüléshez vezető út kezd körvonalazódni" - idézi az IATA főigazgatóját, Willie Walsht a The Guardian cikke. Walsh az utazási korlátozások enyhítését is kéri, mivel érvelése szerint a mai adatok, ismeretek, vakcinák és tesztek birtokában a tavaly februárban bevezetett intézkedések nem tekinthetők már relevánsnak.

"Az utazási korlátozások szabályai bonyolult és zavaros hálót alkotnak, amelyben nagyon kevés az összhang.

Kevés bizonyíték támasztja alá a folyamatban lévő határkorlátozások érvényét és az általuk okozott gazdasági pusztítás létjogosultságát.

A teljesen immunizált emberek korlátozás és vizsgálat nélkül kellene hogy utazhassanak" - vélekedik.

Walsh a IATA Bostonban rendezett éves találkozóján beszélt minderről. Érintette a repülőgépek fedélzetén jelenleg kötelező maszkviselés témáját is, megjegyezve, ennek az intézkedésnek sem kell meghatározatlan ideig életben maradnia. Példaként a 2001. szeptember 11. után hozott intézkedéseket említette, melyek túlnyomó többsége annak ellenére van mind a mai napig életben, hogy

a technológiai fejlődés már a legtöbbet feleslegessé tette.

"Egy nappal tovább sem kell ezeket az intézkedéseket életben tartanunk, mint ameddig valóban elengedhetetlenek" - vélekedik.

Walsh az Egyesült Királyságot negatív példaként hozta fel: mint említette, a reptereken határátlépéskor februártól augusztusig végzett 3 millió tesztből mindössze 42 ezer lett pozitív, ami napi 250 tesztet jelent, miközben az országban 35 ezres napi fertőzésszámok mellett nincsenek korlátozások.

"Az embereket hagyni kellene szabadon utazni. Egyértelmű, hogy a légi közlekedés biztonságos" - mondja.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×