eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Az új automata csomagfeldolgozó rendszerrel dolgozik egy szakember a Magyar Posta Csomaglogisztikai Üzemében 2018. október 8-án.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Kell-e tartani a Kínából rendelt csomagoktól?

Magyarországra a legtöbb csomag Ázsiából, és azon belül is Kínából érkezik, ez pedig elgondolkodtatta a vásárlókat is. Itt az infektológus válasza, hogy kockázatos lehet-e a frissen rendelt kínai mobiltelefon.

A koronavírus egyre gyorsabb terjedésével kapcsolatos hírek kezdték aggasztani a csomagrendelőket is, ezért a Pénzcentrum utánajárt, hogy vajon van-e mitől tartaniuk, ha kínai árut választanak a webshopban.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) tájékoztatásért is felelős államtitkára, Menczer Tamás korábban elmondta, hogy a Kínából érkező csomagok esetében nincs szükség speciális óvintézkedésekre, mivel azok nem fertőznek.

A lapnak Dr. Kemenesi Gábor virológus, a Pécsi Tudományegyetem kutatója arról beszélt, hogy az új típusú koronavírus (2019-nCoV) tüneteiben és terjedési módjában is nagyban hasonlít az influenzához, például abban, hogy a lappangási időszakban is fertőző, és a gazdatesten kívül, tárgyakon is életben marad. "Egyelőre nincs információ arról, hogy meddig maradhat életben a koronavírus a gazdatesten kívül, de hamarosan biztosan erre is választ kapunk" - vélte a szakértő, aki azt is hozzátette, hogy a felület maga is befolyásolhatja, milyen sokáig tud a rajta megtelepedett vírus életben maradni.

A virológus szerint

kizárt, hogy a fertőzött területekről Magyarországra rendelt csomagok élő vírust tartalmazzanak.

"Egyrészt példa nélküli lenne, másrészt a fő gócpontok most gyakorlatilag le vannak zárva. Azokban a városokban mind megállt az élet, így a csomagküldés sem lehetséges. Mivel a kínai csomagokat egyébként is többnyire hajón hozzák, túl sok idő eltelik, ezért nem nagyon látok arra esélyt, hogy ilyen formában bejuthatna az országba a vírus" - szögezte le Dr. Kemenesi Gábor.

Címlapról ajánljuk
A hat pszichológiai trükk, amivel a csalók most dolgoznak

A hat pszichológiai trükk, amivel a csalók most dolgoznak

Hiába erősködik mindenki, hogy résen van, az online (és offline) csalás virágzik, és valószínűleg önnél is próbálkoztak nemrég. A körmönfont szélhámosok hat, jól bevált módszert alkalmaznak, és ha valaki nem dől be nekik, próbálkoznak a következő áldozatjelöltnél. Hogyan szűrjük ki őket?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×