eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Íme a legnagyobb magyarországi vállalatok, be vannak betonozva

A Mol és az OTP Magyarország legnagyobb cégei - derül ki az egyik hetilap rangsorából.

E heti lapszámában Magyarország első 50 legnagyobb vállalatának toplistájáról közöl összeállítást a HVG a 2018-as lezárt üzleti évek alapján. Mint írják:

a magyar toplisták szinte örökös első helyezettje a Mol, amely tavaly majdnem ezermilliárd forinttal, azaz 25 százalékkal növelte árbevételét.

Az elért és már adózott eredmények alapján viszont az OTP a legnagyobb magyar cég és nyereségük tavaly több mint 318 milliárd forint volt. Az OTP ugyanakkor hasonlóan valamennyi magyar pénzintézethez nem szerepel a hetilap árbevételi rangsorában, mert az összeállítást készítők szerint a pénzintézetek a számvitel szigorú logikája szerint nem ár-, hanem kamat- és díjbevételt termelnek.

Árbevétel alapján az újság toplistáján az első öt helyen nincs változás 2017-hez képest a dobogó első három helyén sorban a Mol, az Audi és az MVM.

Az első nagyobb ugrást a Váradi József vezette Wizz Air hajtotta végre. A szárnyalás közepette a londoni tőzsdén jegyzett magyar diszkont-légitársaság 817 milliárd forintos árbevételre tett szert. Idénre a 8. helyet elfoglalva bekerült a top 10-be a Magyar Telekom 657 milliárdos bejövő tétellel. Az állami vállalatok közül a jól teljesítő MVM mellett a Szerencsejáték Zrt. 4 hellyel előre lépve a 14. helyen áll majdnem 500 milliárdos árbevétellel. 216 milliárdos bevétellel a 45. helyre jött fel a 49.ről a Magyar Posta. A MÁV viszont nem került be a top 50-be a bevételek alapján, nem úgy a legnagyobb foglalkoztató listáján, ahol a HVG szerint az állami vasúttársaság 37 ezres munkavállalói táborával a második legnagyobb, de ezt a listát is az OTP vezeti 41 ezernél is több banki munkavállalóval. Míg az árbevétel alapján az elitbe kerülő Wizz Air a foglalkoztatotti létszám alapján csak a 34. 3700 fővel.

A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Opus Global nem került be a legnagyobb árbevételű cégek közé, saját tőkéje alapján azonban a 23. legnagyobb cég az országban, ez 280 milliárd forintot jelent.

Az autógyártók közül a Mercedes árbevétel alapján a 4., a Suzuki-gyár pedig a 9. 628 milliárdos bevétellel. Ez viszont 4 százalékkal kisebb eredmény, mint 2017-ben. A Suzukin kívül csak 6 társaság ért el kisebb bevételt az 50-ből tavalyelőtthöz képest.

A kiskereskedelmi szereplők közül a Lidl a 17. legnagyobb árbevételű vállalat,

míg szintén német vetélytársa az Aldi csak a 48. Eközben a Penny Market kétszámjegyű árbevételnövekedéssel bekerült a top 40-be, míg az Auchan Magyarország 7 hellyel került hátrébb a rangsorban árbevételének 17 százalékos csökkenése miatt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×