eur:
394.35
usd:
369.99
bux:
65045.06
2024. április 19. péntek Emma
Nyitókép: Pixabay

Íme a legnagyobb magyarországi vállalatok, be vannak betonozva

A Mol és az OTP Magyarország legnagyobb cégei - derül ki az egyik hetilap rangsorából.

E heti lapszámában Magyarország első 50 legnagyobb vállalatának toplistájáról közöl összeállítást a HVG a 2018-as lezárt üzleti évek alapján. Mint írják:

a magyar toplisták szinte örökös első helyezettje a Mol, amely tavaly majdnem ezermilliárd forinttal, azaz 25 százalékkal növelte árbevételét.

Az elért és már adózott eredmények alapján viszont az OTP a legnagyobb magyar cég és nyereségük tavaly több mint 318 milliárd forint volt. Az OTP ugyanakkor hasonlóan valamennyi magyar pénzintézethez nem szerepel a hetilap árbevételi rangsorában, mert az összeállítást készítők szerint a pénzintézetek a számvitel szigorú logikája szerint nem ár-, hanem kamat- és díjbevételt termelnek.

Árbevétel alapján az újság toplistáján az első öt helyen nincs változás 2017-hez képest a dobogó első három helyén sorban a Mol, az Audi és az MVM.

Az első nagyobb ugrást a Váradi József vezette Wizz Air hajtotta végre. A szárnyalás közepette a londoni tőzsdén jegyzett magyar diszkont-légitársaság 817 milliárd forintos árbevételre tett szert. Idénre a 8. helyet elfoglalva bekerült a top 10-be a Magyar Telekom 657 milliárdos bejövő tétellel. Az állami vállalatok közül a jól teljesítő MVM mellett a Szerencsejáték Zrt. 4 hellyel előre lépve a 14. helyen áll majdnem 500 milliárdos árbevétellel. 216 milliárdos bevétellel a 45. helyre jött fel a 49.ről a Magyar Posta. A MÁV viszont nem került be a top 50-be a bevételek alapján, nem úgy a legnagyobb foglalkoztató listáján, ahol a HVG szerint az állami vasúttársaság 37 ezres munkavállalói táborával a második legnagyobb, de ezt a listát is az OTP vezeti 41 ezernél is több banki munkavállalóval. Míg az árbevétel alapján az elitbe kerülő Wizz Air a foglalkoztatotti létszám alapján csak a 34. 3700 fővel.

A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Opus Global nem került be a legnagyobb árbevételű cégek közé, saját tőkéje alapján azonban a 23. legnagyobb cég az országban, ez 280 milliárd forintot jelent.

Az autógyártók közül a Mercedes árbevétel alapján a 4., a Suzuki-gyár pedig a 9. 628 milliárdos bevétellel. Ez viszont 4 százalékkal kisebb eredmény, mint 2017-ben. A Suzukin kívül csak 6 társaság ért el kisebb bevételt az 50-ből tavalyelőtthöz képest.

A kiskereskedelmi szereplők közül a Lidl a 17. legnagyobb árbevételű vállalat,

míg szintén német vetélytársa az Aldi csak a 48. Eközben a Penny Market kétszámjegyű árbevételnövekedéssel bekerült a top 40-be, míg az Auchan Magyarország 7 hellyel került hátrébb a rangsorban árbevételének 17 százalékos csökkenése miatt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

"Amíg nemzeti kormány lesz, Magyarország nem lép be az ukrajnai háborúba senkinek az oldalán" - jelentette ki a Fidesz EP-kampánynyitó rendezvényén pénteken Orbán Viktor pártelnök. "No migration, no gender, no war" - adta ki a hármas jelszót.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Hogyan és melyik AI-projektbe vágj bele? Erről lesz szó egy teljes napon át!

Hogyan és melyik AI-projektbe vágj bele? Erről lesz szó egy teljes napon át!

Milyen változásokat hoz az AI az üzlet számára az egyes szektorokban és területeken, és hogyan vágjunk bele az AI-projektekbe?  Egy teljes konferencianapon keresztül ezzal foglalkozunk az AI in Business c. rendezvényünkön április 23-án. Mellébeszélés helyett üzleti stratégiákat, valós megoldásokat és use case-eket mutatnak be a témát ismerő tanácsadók, IT-beszállítók, és azok a nagyvállalati vezetők, akik már aktívan keresik vagy már meg is találták az AI-ban rejlő üzleti lehetőségeket. 7 szekció, több mint 40 előadó egy helyen!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×