A felmérés szerint Hongkong megőrizte vezető helyét, 2015-ben is ide utaztak a legtöbben (a nemzetközi turistaérkezésekről a 2015-ös a legfrissebb teljes adatsor). A Kínához tartozó, de jórészt önálló, úgynevezett különleges igazgatású területére 26,7 millióan látogattak el 2015-ben. Ez ugyan 3,9 százalékos csökkenést jelent az egy évvel korábbihoz képest, de a helyezése így sem változott.
A második helyre viszont most Bangkok került, amely a 2014-es kis lemaradását 2015-re kis előnyre cserélte. Thaiföld fővárosában a friss adatok szerint 18,7 millió külföldi turistát regisztráltak, London 18,5 millióval került a harmadik helyre.
Szingapúr után Párizs a második legkedveltebb európai célpont, a hatodik helyre Makaó kerüt, majd Dubai, Isztambul, New York és Kuala Lumpur következik.
Budapest visszaesett
Kelet-Európából Prága a legkedveltebb, a lista 22. helyére került a 2015-ben regisztrált 7 millió turistával. Budapest a 2014-es 37. helyhez képest visszaesett, a 2015-ben hozzánk látogató 3,8 millió külföldi a 49. helyre utaztatta a magyar fővárost.
London és így Európa kiszorulhat a top3-ból
A lista élén szereplő ázsiai városok sikere és kudarca jórészt a kínai turistáktól függ - hangsúlyozza a kutatás.
London helyzetét viszont bizonytalannak látják: az idei eredményeket a rögbi világkupa vendégei feltornázták, ugyanakkor az EU-kilépés hírének következményei szerintük a turizmus zsugorodásában is megfigyelhetők lesznek.
A legnagyobb arányú növekedést egy év alatt Athén mutatta fel, a görög fővárosban 22,6 százalékkal nőtt a nemzetközi turistaérkezések száma. Moszkva számai estek a legnagyobb mértékben, 2014-hez képest 13,8 százalékot.