eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma

Mi történik Magyarországgal, ha beüt a Brexit? - lapszemle

Mennyit bukna Magyarország a Brexit esetén? A Portfolio végigfuttatott néhány lehetséges forgatókönyvet. A Napi.hu arról ír, hogy áprilisról májusra mintegy 1,1 milliárd forinttal nőtt a kórházak adósságállománya.

A legjobb esetben csak a 2021 utáni uniós-forrásainkat apasztaná a brit kilépés, míg a legrosszabb esetben akár 1200 milliárd forintot is elveszíthetnénk a 2014-2020-as ciklus uniós pénzeiből - derül ki a Portfolio forgatókönyv elemzéseiből. Bár rengeteg a nyitott kérdés, az biztos, hogy ha tényleg a kilépésre szavaznak most csütörtökön a britek, akkor az az Európai Unió közös kasszájából elhozható forrásokra is kiemelten kell figyelnie Magyarországnak.

A Pénzcentrum azokat a kérdéseket gyűjtötte össze, melyek azok a kérdések, amelyeket mindenképpen fel kell tenni az állásinterjú végén, hogy minket válasszanak egy vágyott pozícióra. Hasznos például, ha az interjúztatót is megkérdezzük arról, hogy ő mit szeret a munkájában, de a cég jövője iránti érdeklődés is azt jelzi, hogy hosszú távra tervez valaki.

A Napi.hu arról ír, hogy áprilisról májusra mintegy 1,1 milliárd forinttal nőtt a kórházak adósságállománya, amely így május végén 51,6 milliárd forintot tett ki. A legnagyobb adós 3,6 milliárddal változatlanul a Honvéd kórház, míg második a Békés Megyei Központi Kórház. Bővebbet erről az Inforádió 9 órakor kezdődő Üzleti Reggeli műsorában hallhatnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Romániában vasárnap belföldön is megkezdődött a szavazás az idei elnökválasztáson, amelyen az ország 19 millió választópolgára arról dönt, ki legyen az országot tíz éve vezető Klaus Iohannis államfő utódja.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

A világ gazdasági rendje átalakulóban van, miközben az iparpolitika és a gazdasági biztonság új eszközei formálják a globális kapcsolatrendszereket. Az Egyesült Államok és az EU erőfeszítései a Kínától való függőség csökkentésére, valamint a geopolitikai feszültségek által felerősített protekcionizmus új törésvonalakat teremtenek az értékláncokban – írja a világgazdaságról szóló friss elemzésében a brüsszeli döntéshozatalban befolyásos Jacques Delors Intézet. A kutatás megoldásokat javasol a G20 tagországok számára az ellátási láncok diverzifikálására, a digitális tér biztonságának fokozására és a zöld átállás előmozdítására, miközben figyelmeztet az egyoldalú gazdasági intézkedések veszélyeire.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×