eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

A vállalkozások adminisztrációs terhei 500 milliárd forinttal csökkennek

Magyarországon a GDP 10,5 százalékát költik adminisztrációra a vállalkozások, ennek összege 2.800 milliárd forint, amely jövőre első lépésben 105 milliárddal, majd további 400 milliárddal csökkenhet - mondta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium stratégiai államtitkára pénteken.

Három lépésben kívánja csökkenteni a kormány a vállalkozások adminisztrációs terheit - mondta el a Nemzetgazdasági minisztérium stratégiai államtitkára pénteken egy sajtóbeszélgetésen. Cséfalvay Zoltán kiemelte: az első 105 milliárdos csomagot a múlt héten jelentette be Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter. Ennek a részleteit és a jogszabályi kereteit július végéig dolgozzák ki. A második lépéssel további 400 milliárd forinttal csökkentik a vállalkozások adminisztrációs terheit.

Hozzátette: a harmadik lépésben olyan mechanizmusokat építenek be a döntéshozatalba, amelyek megakadályozzák, hogy ezek a terhek újra létrejöjjenek.

Az adminisztrációs terhek csökkentésére azért van szükség - emelte ki az államtitkár - mert ennek mértéke ma Magyarországon 2800 milliárd forint, ami a GDP 10,5 százaléka. Cséfalvay Zoltán hozzátette: a kormány 2000 milliárd forinttal kívánja mérsékelni ezeket a terheket.

A 105 milliárdos csomagból az államtitkár kiemelte a kötelező adatszolgáltatások egyszerűsítését, illetve a foglakoztatással kapcsolatos adminisztrációs terhek mérséklését. Cséfalvay Zoltán egyelőre nem kívánt részleteket elárulni arról, hogy csökken-e fizetett szabadság, azt azonban elmondta: hogy ez versenyképességi kérdés, a régiós versenytárs országokban kevesebb a fizetett szabadság, mint nálunk.

Az államtitkár elmondta: az 500 milliárd forintos adminisztráció csökkentő programok 2012 január elsejétől léphetnek hatályba.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A fejlett országokban trend lett az otthoni munkavégzés, idehaza más a helyzet

A fejlett országokban trend lett az otthoni munkavégzés, idehaza más a helyzet

Az Európai Unióban a foglalkoztatottak 22,5 százaléka, míg Magyarországon 10,6 százalék dolgozott otthonról 2022-ben – derült ki az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzéséből. A tanulmány szerzője, Erdélyi Dóra az InfoRádióban elmondta: minél fejlettebb egy ország, annál inkább jellemzőbb a home office gyakorlata.

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×