eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Kis mértékben erősödött a forint

Minimálisan erősödött a forint hétfőn reggel az előző esti árfolyamhoz képest, az eurót röviddel hét óra előtt 273,22 forinton jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon, szemben a vasárnap esti 273,50 forinttal.

A hétvégén nem volt jelentősebb mozgás az euró/forint árfolyamban, az eurót 273,00 forint körül jegyezték. Kereskedők szerint az egy héttel korábbi kamatcsökkentés után az újév beköszöntéig már nem várható lényegesebb változás, és az a legvalószínűbb, hogy az "ünnepi szélcsendben" a forint enyhén erősödő trendet követ.

Az idén eddig 3,67 százalékkal erősödött az euró árfolyama a forinthoz viszonyítva.

Hétfőn reggel egy dollár 189,35 forintot ért a nemzetközi bankközi devizapiacon, az árfolyam nem változott az előző estihez képest. Az idén eddig 0,56 százalékot erősödött a dollár a forinttal szemben.

Az euró 0,10 százalékkal 26,3890 cseh koronára, és 0,81 százalékkal 4,1485 lengyel zlotyra erősödött vasárnap estéről hétfő reggelre.

Címlapról ajánljuk
Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Bizonytalan jövő: veszélybe kerülhetnek a tokaji és a villányi szőlőültetvények is

Sokkal több a megműveletlen hazai szőlőterület, mint a korábbi években. A probléma mára a nagy hagyományokkal és presztízzsel rendelkező borvidékeket is elérte. Az Agrárszektor főszerkesztője azt mondta az InfoRádióban, hogy folyamatosan romlik a munkaerő minősége is, miközben egyre több gazdaság veszteséges, így valószínűleg nehéz évek várnak a magyar borágazatra.

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

A Covid okozta demográfiai hatások világszerte a felnőttkori halálozás növekedését és a várható élettartam csökkenését váltották ki – állapította meg a neves brit orvosi folyóiratban, a Lancetben pár hete megjelent globális betegségteher-tanulmány (Global Burden of Diseases Study 2021), amely az 1950 és 2021 közötti időszak globális demográfiai változásait, beleértve a Covid-járvány 2020–2021-es időszakának hatásait elemezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×