Berlusconi szerint magánbefektetők és bankok hozzák létre azt az alapot, amellyel a nemzeti légitársaságot kisegítik a bajból. Azt azonban nem árulta el, hogy melyek ezek a cégek.
A tönk szélén álló Alitaliának 300 millió euró sürgős segélyre volt szüksége a héten. A pénz arra elég, hogy a cég még néhány hónapig talpon maradjon. Közben, a Berlusconi által meg nem nevezett befektetők átvilágítják a céget, és egy hónap múlva átveszik az irányítását. "Ez fájdalmas elbocsátásokkal fog járni" - figyelmeztetett a konzervatív politikus.
A vállalat fölött akkor fordult ismét borúsra az ég, amikor a KLM - Air France feladta korábbi tervét az Alitalia felvásárlására. A vállalat szakszervezeti tag dolgozói ugyanis határozottan ellenezték az elképzelést.
Most viszont előfordulhat, hogy a cégnek csődöt kell jelentenie. Ezek után jelentette be Romano Prodi távozó miniszterelnök, hogy 300 millióval kisegítik az Alitaliát.
Ki a bűnbak?
A milliárdos médiacézár Berlusconi majdhogynem választási kampánykérdést csinált abból, hogy többször megígérte a cég megmentését. Prodi szerint "a kampány folyamán történt túlzott beavatkozás" torpedózta meg a KLM-Air France ügyletet. Berlusconi azonban a szakszervezetet tette meg bűnbaknak.
A dolgozók attól tartottak, hogy az új tulajdonosok jelentősen karcsúsítják a céget, útvonalakat szüntetnek meg, és így alkalmazottakat bocsátanak el.
Közben az orosz Aeroflot is ismételten jelezte érdeklődését, és szeretné felújítani a tárgyalásokat az olaszokkal. Az ügyben az orosz sajtó szerint a Berlusconival szívélyes viszonyt ápoló Vlagyimir Putyin távozó elnök lépett fel. A két politikus a múlt héten találkozott Berlusconi szardíniai villájában.
Az Aeroflot tavaly novemberben még visszalépett az Alitalia-tendertől, mert információ hiányra és elégtelen feltételekre panaszkodott.