A magyar származású amerikai befektető a davosi világgazdasági fórumon kifejtette: az amerikai másodlagos jelzálogpiac válsága miatt - amely átterjedt az egész amerikai pénzügyi szektorra - a világ egyre kevésbé hajlik arra, hogy a korábbi hat évtizedhez hasonlóan dollárban tartsa a megtakarítását, egyre nő az ellenszenv a zöldhasúval szemben.
Soros György - akia hét elején arra figyelmeztetett, hogy a második világháború óta a mostani lesz a legnagyobb világgazdasági válság a világon - kiemelte: a krízis egyben világgazdasági átrendeződéshez vezet, India és Kína a korábbinál nagyobb szerephez jut.
Az üzletember megismételte, hogy nagyon nehéz lesz elkerülni az amerikai recessziót, és úgyanígy vélekedett a brit gazdaság kilátásairól is. Ezzel nyilván nem emelte népszerűségét az Egyesült Királyságban, ahol azóta övezi erős ellenszenv, hogy 1992-ben a font gyengülésére spekulált, ami be is következett, mintegy 1 milliárd dolláros hasznot hozva Soros Györgynek - a mainál lényegesen erősebb dollár mellett.
A befektető előrejelzéseit különös figyelemmel követik ezen a héten, amikor - legalábbis hétfőtől szerdáig - jelentősen estek a világ tőzsdéi, az amerikai jegybank szerepét betöltő FED jelentős, 75 bázispontos kamatvágásra kényszerült, és sokan tartanak egy, az egész világra kiterjedő gazdasági válságtól.