eur:
394.19
usd:
370.77
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma

"A gazdaság kikényszeríti a reformokat"

Az adórendszer korszerűsítését és a versenyképesség fokozását várják a budapesti vállalkozások a parlamenti pártoktól. Petykó Zoltán, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara elnöke úgy véli: a szervezet által javasolt változásokat a gazdasági helyzet amúgy is ki fogja kényszeríteni a politikából.

Mindenekelőtt a magyar gazdaság versenyképességének javítását, az adórendszer korszerűsítését, a foglalkoztatás szerkezetének átalakítását, a Nemzeti Fejlesztési Terv teljesítésének széleskörű támogatását, az állami elosztórendszerek reformját, a szakképzés fejlesztését, és az automatikus kamarai regisztrációs rendszer működtetését várja a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara a politikai pártoktól - mondta Petykó Zoltán kamarai elnök az InfoRádiónak.

"Tetszik, nem tetszik, a gazdasági helyzet ki fogja kényszeríteni ezeket a lépéseket" - vélekedett Petykó Zoltán, hozzátéve, hogy ha a politika kivárja, hogy muszáj legyen meglépni a változtatásokat, akkor nyilvánvalóan már egy hátrányosabb pozícióból léphet majd.

Változtatni kell

"Úgy gondolom, hogy valamennyi párt tisztán látja, hogy változtatni kell az általunk felvetett kérdésekben. Nem szabad azt sem elfelejteni, hogy a politikusok ugyan a hajón ülnek, de az adókat a vállalkozók és a lakosság fizeti, és végül is ez az a pénz, amelyet évről évre elosztanak a költségvetésben" - hangsúlyozta a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

A szervezet kiemelt figyelmet szentel a II. Nemzeti Fejlesztési Tervnek. Petkó Zoltán szerint ugyanis az ország felzárkózása csak a magyar vállalkozások aktív részvételével lehet sikeres, így a következő fejlesztési tervnek úgy kell összeállnia, hogy az a vállalkozók érdekét kiemelten szolgálja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×