eur:
399.52
usd:
366.37
bux:
88608.73
2025. március 17. hétfő Gertrúd, Patrik
Close up of a woman watching a movie at night
Nyitókép: vorDa/Getty Images

Súlyos következménye lett a figyelmetlenségnek: ugrott az összes pénze és még egy csapás jött

Online csalás áldozata lett egy nő.

Az Infostarton is többször felhívtuk a figyelmet, hogy egyre inkább terjednek azok a csalások, amelyek során egy hamis, de a valódihoz teljesen hasonló banki felületre irányítják a gyanútlan internetezőket, hogy ott intézzenek átutalást, vagy pedig azt kérik ugyanígy, hogy adattolvajok miatt változtassák meg az adataikat.

A lényeg, hogy a kamu oldalra beírt adatokkal a csalók hozzáférnek a valódi számlához és elveszik az ottani pénzt. A mostani esetben azonban még ennél is rosszabb történt.

Az RTL Híradó beszámolója szerint egy nő egy online áruházon keresztül adott el egy terméket és az állítólagos vevő üzenetet küldött neki, ami által egy hamis banki felületre került és ott ellopták az ott megadott adatait. Még egy kódot is kapott sms-ben, amit be kellett írnia, és az oldal is olyan volt, mint az igazi banki felület.

Ezt követően levették az összes számláján lévő pénzt, nagyjából 400 ezer forintot, valamint

960 ezer forint hitelt vettek fel a nevében.

A bank megerősítette, hogy a netbankon keresztül kölcsönt vettek fel a nő nevében.

Amikor a bankjától üzenet jött, hogy hitelt vett fel, jelezte, hogy visszaéltek az adataival. A hitelt jelenleg neki kell fizetnie.

"Azt mondták, hogy törlesztem 24 ezrével havonta, 84 hónapig, kétmilliót fizetek vissza így. Vagy egy összegben a 960 ezret visszafizetem nekik" – fogalmazott.

A Magyar Nemzeti Bank korábban figyelmeztetett: korlátozott a lehetőség az ügyfél pénzének visszaszerzésére, ha az ő aktív közreműködésével szerzik meg azt a digitális adathalászok.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására
Rodrigo Ballester a Great Resetről

Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására

Az Európai Unió teljes átalakításáról készített reformtervezetet a Mathias Corvinus Collegium és a lengyel Ordo Iuris Intézet. Két forgatókönyvet is kidolgoztak, javaslataik között szerepel például az EU átnevezése, az országok közötti rugalmas együttműködés, illetve a nemzeti érdek előtérbe helyezése, de számos uniós intézmény és testület hatáskörét is újragondolnák. A Great Reset, azaz a Nagy Újraindítás nevű javaslatcsomagról beszélt az InfoRádióban Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhely vezetője, a reformtervezet egyik kidolgozója.

Jólét vagy biztonság? Európa komolyabban fegyverkezne, de ebből a nemzetgazdaság is profitálhat

A NATO-ban már idén három százalékra emelhetik a tagállamok GDP-arányos védelmi költésének minimumát, az Európai Unió pedig 800 milliárd euróból fegyverkezne. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta: számos kutatás bizonyítja, hogy a védelmi kiadások növelése pozitív hatással lehet a nemzetgazdaságra, az infrastruktúra fejlesztésével pedig az emberek is jól járnak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 17. 12:12
×
×
×
×