eur:
395.07
usd:
371.6
bux:
66261.32
2024. április 16. kedd Csongor
Vérvételre előkészített csövek a koronavírussal érintett új betegek fogadására kialakított egyik osztályon a fővárosi Szent László Kórházban 2020. március 16-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Akadhat egy-két kérdés a vérvétellel kapcsolatban

Például: hová lesz az a sok vér, amit levesznek az emberektől? Ha levették és megvan az eredmény, mi történik?

Amikor egy ember vérvételre megy, talán azt is gondolhatja, az eredmények közlése után a fiolák tartalmának sorsa a megsemmisítés, de nem így van.

Mint a 24.hu cikkéből kiderül, a fertőző egészségügyi hulladéknak számító vérminták kezelésére vannak ugyan a WHO-nak (Egészségügyi Világszervezet) ajánlásai, de országonként változnak az előírások. Ami egyértelmű, hogy a várt nagy elővigyázatossággal kell kezelni és speciális tárolókban, elzárva kell tartani.

Miután a minták hulladékká váltak - például már kinyerték belőlük a kívánt eredményeket -, kifejezetten erre a célra való, mechanikai sérüléseknek ellenálló tárolókba gyűjtik a vért, ezeket a tárolókat szakszerűen ki kell üríteni szabályos időközönként, és az erre hivatott szervezet szállíthatja el csak.

A szállítás helyszíne egy speciális hulladékok kezelésével foglalkozó telep, ahol a vért megsemmisítik, vagyis elégetik, fertőtlenítik, "felaprítják". Ezt követően kerülhet a hagyományos szemét sorsára.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.16. kedd, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×