eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Félnek a cégek a szélsőséges időjárástól, de kevesen tesznek megelőző lépéseket

Minden negyedik európai vállalat úgy gondolja, az idén számolnia kell a szélsőséges időjárás negatív hatásaival, ennek ellenére kevesen tesznek megelőző lépéseket - derült ki az Atradius Hitelbiztosító legfrissebb tanulmányából.

A hat ország 600 vállalatának bevonásával készült felmérés a klímaváltozás és az extrém időjárási körülmények üzleti működésre gyakorolt hatását vizsgálta.

Az Atradius az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében rámutat: a felmérésben résztvevő cégek úgy gondolják, hogy a költségek emelkedéséhez és az értékesítés csökkenéséhez is vezethetnek az időjárás által okozott károk.

A tanulmányból kiderül, hogy a cégek már rendelkeznek negatív tapasztalatokkal. A német cégek 60 százalékának eddig leginkább a viharkárok okoztak gondot, míg Franciaországban és Olaszországban a hőség volt a szélsőséges időjárás okozta üzleti veszteségek fő oka.

Az európai vállalatok a jövőt illetően sem derűlátóak. Csaknem 40 százalékuk úgy gondolja, hogy a szélsőséges időjárás által okozott károk az elkövetkező tíz évben őket is érinteni fogják, és a klímaváltozás negatívan befolyásolja üzletmenetüket.

Az üzleti működésre gyakorolt negatív hatások ellenére a már károkat szenvedett vállalatok közül csak minden harmadik tesz átgondolt lépéseket, hogy megvédje magát. Közülük a legnagyobb arányban - 27 százalék - biztosítást kötnek, 23 százalékuk pedig krízismenedzsment tervet dolgoz ki. A hosszú távú védekezési technikák közül a biztosítás a leggyakrabban, a vállalatok 56 százaléka által használt intézkedés.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×