A magyar férfiak 62 százaléka túlsúlyos, a gyermekeknek pedig majdnem az egyharmada - mondta a politikus, aki szerint az étkezés mellett azzal is foglalkozni kell, hogy kapnak-e megfelelő sportolási lehetőséget a fiatalok.
Elmondta azt is, hogy nem büntetni akarja a magas szénhidráttartalmú élelmiszerek gyártóit, csupán a tájékozódást akarja segíteni a címkékkel.
Nincs egészségtelen élelmiszer
A Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke szerint azonban nem létezik egészségtelen élelmiszer, a baj az emberek táplálkozási szokásaival van. Egyetlen ennivaló sem vezet elhízáshoz, ha mértékletesen fogyasztanak belőle - közölte Antal Emese.
Õ azért nem címkézné fel az energiadús termékeket, mert álláspontja szerint minden hizlal, amiből többet eszünk a kelleténél. Ráadásul nem ugyanannyi energia bevitelére van szüksége egy gyermeknek és egy bányásznak.
Antal Emese hangsúlyozta: a lényeg a kiegyensúlyozott táplálkozáson van. A négy fő alapélelmiszerből, azaz a teljes kiőrlésű gabonából készült élelmiszerekből, tejből és tejtermékekből, zöldségekből és gyümölcsökből és húsból, húskészítményekből minden nap kell fogyasztani valamennyit.
Nem csak Magyarországon téma
A címkézés azonban nem csak Magyarországon van napirenden. Az egészséges élet fontosságát hangsúlyozó szervezetek Nyugat-Európában ismét felemelték a szavukat a mesterséges ízesítők, tartósítószerek és színezőanyagok ellen. Azt követelik, hogy minden egyes összetevőt tüntessenek fel az üdítők és más élelmiszerek címkéjén.
Azt hangsúlyozzák, hogy számos mellékhatása van azoknak az élelmiszeradalékoknak, amelyek E-vel kezdődő kódot kaptak. Például allergiás tüneteket vagy bőrirritációt válthatnak ki.
Ennek nem fognak örülni a horgászok