eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 30. vasárnap Zalán
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Nyitókép: Pexels.com

A Covid miatt „kattant be” a betegtársát meggyilkoló kínai férfi?

A koronavírus-betegséggel járó düh és agresszió nem ismeretlen ma már a szakemberek számára.

A Blikk cikke szerint nem kizárható, hogy a márciusban a Honvédkórház Covid-részlegén ámokfutást végrehajtó kínai szakács éppen a koronavírus egyik mellékhatásaként viselkedett ép ésszel felfoghatatlan módon. A férfi egy ollóval rontott lélegeztetőgépen lévő betegtársára, s a mélyaltatásban fekvő tanárnő szemébe több mint harmincszor döfte bele az orvosok és nővérek számára kikészített eszközt.

Az 54 éves asszony nem élte túl a brutális támadást. A felbőszült séf a személyzetet is célba vette, végül az intézmény udvarán a biztonságiak állították meg. A háromgyerekes családapa jelenleg az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet lakója, a szakemberek rengeteg vizsgálatot elvégeznek rajta, hogy kiderüljön: egy alapjában békés természetű ember mitől gerjedhetett ilyen mértékű haragra.

A rendőrség alaposságát jelzi – teszi hozzá a bulvárlap –, hogy többek között egy olyan, a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen (SOTE) dolgozó doktornő is foglalkozik a 37 éves elkövetővel, aki

a Covid rövid és hosszú távú hatását és mellékhatását kutatja. Elképzelhető ugyanis, hogy a férfira így hatott a betegség,

amely a legújabb tanulmányok szerint a légzőszerveken, a szíven és az emésztőrendszeren kívül az idegrendszert is komolyan károsíthatja.

A Coviddal járó düh és agresszió nem ismeretlen ma már a szakemberek számára. A Stanfordi Egyetem professzora, Hans Steiner egy szakfolyóiratban megjelent tanulmányában hosszan értekezik a témáról. Tapasztalatuk szerint a Covid-betegek szinte mindegyikénél megfigyelhető, hogy nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is próbára tette őket a betegség. Hogy ezek kinél milyen mértéket öltenek, az habitus és idegrendszer kérdése is.

Persze ritka az olyan szélsőséges eset, mint a kínai férfié. Feltehetően ha be is bizonyosodik, hogy a Covid közrejátszott tette elkövetésében, kellett lennie valamilyen mentális alapbetegségének is, ami ez idáig nem tört a felszínre – teszik hozzá.

Címlapról ajánljuk
Összeomlás-kutató: végtelen növekedés nem lehetséges egy véges erőforrásokkal rendelkező bolygón

Összeomlás-kutató: végtelen növekedés nem lehetséges egy véges erőforrásokkal rendelkező bolygón

A klímakatasztrófa egyértelművé tette, hogy a folyamatosan növekvő gazdaságra alapozott társadalom fenntarthatatlan. Ezért a fogyasztás tudatos minimalizálására lenne szükség, az erőforrásokat pedig az úgynevezett polikrízisre történő mentális felkészülésre kellene fordítani – mondta az InfoRádiónak Stumpf-Biró András összeomlás-kutató. A Pannon Egyetem kutatója radikálisan látja az emberiség közeljövőjét, és ezt nem rejtette véka alá Magyarország első üzleti jövőkutató konferenciáján sem, ahol a Mélyalkalmazkodás nevű mozgalom hazai képviselőjeként tartott előadást.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Valódi támogatást adnak vagy függőségbe taszítanak? – Csendes forradalom zajlik a nemzetközi segélyezés terén

Valódi támogatást adnak vagy függőségbe taszítanak? – Csendes forradalom zajlik a nemzetközi segélyezés terén

A nemzetközi segélyezési rendszer már régóta válsággal küzd, működésével sem a donorok, sem a kedvezményezettek nem elégedettek. Miközben a donor országok azt tapasztalják, hogy a segélyek nem hozzák a várt tartós eredményeket, addig a kedvezményezettek sokszor függőségbe, segélycsapdába kerülnek. Emiatt a segélyezésről szóló szakirodalomban több évtizede gyökeret vert az aid exit koncepció, vagyis a segélyezés fokozatos kivezetése a humanitárius és sürgősségi segélyek kivételével. Kérdés, mennyire megvalósítható ez a koncepció.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×