eur:
406.45
usd:
377.04
bux:
76605.04
2024. november 8. péntek Zsombor

Hatalmas stresszt okoz, ha nem vagyunk elérhetőek mobiltelefonon

Nomofóbia - ez a neve annak az új stresszforrásnak, amelyben egyre többen szenvednek.

A 21. századi ember egyik legnagyobb félelmét immár az jelenti, ha nem érhető el mobiltelefonon. Már egy kifejezést is alkottak ennek a meghatározására, ez a nomofóbia.

Egy kutatás szerint Nagy-Britanniában 13 millión szenvednek a nomofóbiában, vagyis rettegnek attól: ha mobiltelefonjuk éppen nem üzemel, nincs térerő, nem áll rendelkezésre a szükséges pénz, vagy nem találják a készüléket, ha az éppen csörög.

Sokaknak nagyon fontos, hogy bármelyik pillanatban kapcsolatba léphessenek családtagjaikkal vagy ismerőseikkel, így a megkérdezettek nagy része egy percre sem kapcsolja ki a telefonját.

Egy felmérés szerint a mobilt használók 53 százalékánál okoz idegességet, ha valamilyen okból nem elérhetőek. A férfiak esetében magasabb a nomofóbia aránya, 58 százálékos, míg a nőknél 48 százalék.

A kutatást végző cég munkatársai azt tanácsolták, hogy a nomofóbia elkerülése érdekében tartsuk biztonságos helyen a készüléket, nehogy az elvesszen, hordjunk magunkkal töltőt, ha a telefon lemerülne, és mindig töltsük fel elegendő pénzzel a telefonkreditünket.

Emellett érdemes adni a családtagoknak és az ismerősnek egy alternatív telefonszámot, amin elérhetőek vagyunk, ha a mobillal valamilyen gond történik.

Címlapról ajánljuk

Európai Tanács-elnök Budapesten: sikerült egyetértésre jutnunk abban, mit akarunk együtt tenni a versenyképességért

Az EU-csúcstalálkozóra érkező Charles Michel újságírók előtt hangsúlyozta: az unió versenyképességének erősítését célzó Draghi-jelentés kiváló alapot jelent a témában, az abban foglalt ajánlások világosak és egyértelműek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
Ömlött a pénz a magyar kockázati- és magántőkepiacra

Ömlött a pénz a magyar kockázati- és magántőkepiacra

Megjelent a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) az Ernst & Younggal közösen készített, 2024.  első félévi statisztikai jelentése, amely szerint az egyesület befektető tagjai 2024 első félévében 40 tranzakció keretében összesen 32 271 millió forintot fektettek be 40 vállalkozásba, míg tavaly ugyanebben az időszakban 56 vállalkozásba fektettek be 11 375 milliót. Kiderül az is, hogy 2024 első félévben 81 683 millió forint értékben került sor magyarországi alapokba történő forrásbevonásra - közölte a HVCA.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×