eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Ördögien csípős paprikával egy eszement rekordért

Csilievéssel akar bekerülni a rekordok könyvébe egy indiai nő: a célja, hogy többet egyen meg a világ legerősebb paprikájából, mint korábban bárki.

A 26 éves Anandita Dutta Tamuly gyerekkorában szerette meg a méregerős Bhut Jolokia nevű csilipaprikát, amikor édesanyja egy fertőzés kezelésére csilikrémet kent a kislány nyelvére.

"Már történelmet csináltam, amikor az indiai televízióban két perc alatt 60 csilit ropogtattam el. Biztos vagyok abban, hogy ezt a rekordot is fel tudom állítani" - közölte magabiztosan az indiai nő.

A csilievés csúcsát most a dél-afrikai Anita Crafford tartja, aki egy perc alatt nyolc jalapenót evett meg még 2002-ben.

A Bhut Jolokia csili egyébként százszor olyan erős, mint a nagyon csípős fajták közé tartozó jalapeno paprika, és kétszer magasabb pontszámot ért el a csípősséget mérő Scoville-skálán, mint a korábbi legerősebb növény, a Red Savina.

Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×