eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina
Nyitókép: Pixabay

Belesült egy hetedikes egyenlet megoldásába a koszovói miniszterelnök, mégis megtapsolták

Nem tudott megoldani egy hetedikes matekfeladatot, elnézést kért a koszovói miniszterelnök.

Kínos "feleletbe" futott bele a kormányfő.

Nagy magabiztossággal rótta fel az északkelet-koszovói Podujevóban, egy új általános iskolai épület avatásakor a táblára felírt egyenlet megoldásaként Albin Kurti koszovói miniszterelnök, hogy x=5 – ám a megoldás helytelen volt.

Kurti a tévesztésért utóbb elnézést kért a Facebookon a diákoktól, és azt írta, ezzel a megoldással aligha ment volna át – írja a Politico hírére utalva a Telex.

„Ha egy pillanatig tovább gondolkodtam volna, rájöttem volna, hogy a helyes válasz x=0, de ebben az esetben nem hiszem, hogy lenne bátorságom a táblátokra írni. Elnézést kérek. Az egyenlet megoldása, ahogy önök jobban tudják, mint a miniszterelnökük: x=0” – írta még.

Az egyenlet rossz megoldását egyébként többen megtapsolták, köztük Arbërie Nagavci oktatási miniszter is, a hiba azonban rögtön kibukott, ahogy a megoldásról készült felvétel felkerült a közösségi médiába, és a kommentelők beírták a helyes megoldást.

Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×