eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Tizenhat évig élt Ázsiában, mert elvették az útlevelét

Tizenhat év után kapta vissza útlevelét az a brit férfi, akitől okmányait azért vette el a maláj adóhatóság, mert túl nagy adóhátraléka keletkezett.

A nyugalmazott katona, aki úgy fogalmazott, tévesen bebörtönözték, útlevele mellé még 860 ezer fontos (165 millió forint) kártérítést is kapott.

Ronald Beadle útlevelét 1981 decemberében vonta be a maláj adóhatóság, és csupán 1998-ban adta vissza, a férfi azonban addigra már családot alapított Malajziában.

A bíró, aki megítélte a férfinak a kártérítést, úgy nyilatkozott: a hivatal önkényesen és ok nélkül tartotta magánál az okmányt.

Az egykori katonát 1961-ben vezényelték Malajziába: a brit hadsereg ott állomásozó szakaszában szolgált.

Később úgy határozott, letelepedik, és helikopterpilótaként vállalt munkát.

A férfi, akinek maláj felesége három éve hunyt el, nem rajongott a döntésért: "semennyi pénz nem tud kárpótolni azért az 5.968 napért, amíg nem juthattam hozzá az útlevelemhez" - mondta.

Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×