eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Miniszterelnöki Kabinetiroda sajtótermében 2020. október 22-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Gulyás Gergely: jogos az igény, hogy megtudjuk, védett-e az orvos vagy a pedagógus

Megfontolásra érdemesnek tartotta az Infostart felvetését a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón.

Az Infostart azt is kérdezte Gulyás Gergelytől a csütörtöki Kormányinfón, hogy ha valaki egészségügyi szolgáltatást vesz igénybe, van-e joga, lehetősége megtudni, be van-e az orvos, asszisztens oltva. A felvetés azért is aktuális, mert a rendelőkben, vizsgálatokon sokszor szoros kontaktus van az orvos és a páciens között.

"Miután ez egészségügyi személyes adat, ezért nem, de a kérdésben említett szempont jogosságát értem" – mondta a miniszter, és emlékeztetett, hogy az egészségügy lett volna az egyetlen terület, ahol jogszabály-módosítás nélkül is kötelezővé tehették volna az oltást, de nem tették, mert az egészségügyben dolgozók nagy többsége, több mint 90 százaléka beoltatta magát így is.

"Ezért aki az egészségügyben dolgozik, jó eséllyel védett, mert aki nem oltatta be magát, az is vélhetően megfertőződött, és így szerzett időleges védettséget. De elviekben lehet olyan egészségügyi dolgozó, aki nincs beoltva, és az adatvédelmi szabályok védik ezt az adatot. A kormány nem zárkózik el attól, hogy megtárgyalja ezt a kérdés, és azt mondja, hogy vannak olyan területek az egészségügyben vagy akár az oktatásban, ahol joga van ezt például a szülőnek tudni.

A felvetés egy értelmes felvetés"

– mondta Gulyás Gergely.

Az is kérdeztük, hogy a szülőnek van-e joga megtudni, hogy a gyerekével foglalkozó pedagógusok a bölcsődében, óvodában, iskolában be vannak-e oltva, különös tekintettel arra, hogy a gyerekek oltására egyelőre nincs lehetőség, és náluk a maszkviselés, távolságtartás nem megoldható.

Gulyás Gergely azt válaszolta, ugyanez érvényes erre, mint az egészségügyre.

"Ennek lenne értelme, de meg kell vizsgálni a személyiségi jogi vonatkozásait"

– tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×