A Mandiner az új szlovák kormányfőről közöl összeállítást, Igor Matovic utóbbi időkben a magyarokat érintő nyilatkozatai és tettei okán. A cikk szerzője szerint azt elhamarkodott lenne kijelenteni, hogy a szlovák politikai elit immár nyitott arra, hogy konstruktív alapokra helyezze a többségi társadalom és a magyarok viszonyát. Matovič Trianonnal összefüggésben elmondott beszéde azonban tagadhatatlanul pozitív – az utódállamok viszonylatában különösképpen figyelemreméltó – tendenciákat jelez.
Kérdés persze, mi áll e tendenciák mögött. Kollai István történész korábban arra mutatott rá a lapnak, hogy a magyarellenes hergelés mára kiveszni látszik a szlovák politikából. Ezt viszont nem annyira a magyarok növekvő megbecsültsége, hanem más társadalmi csoportok romló megítélése magyarázza.
A Figyelő a növekvő népszerűségű zöldkötvényekről ír. Ezek a koronavírus-járvány kitörése előtt a globális kötvénypiac leggyorsabban növekvő szegmensét képezték. Ide tavaly 248 milliárd dollárt fektettek be világszerte. Az állomány 45 százaléka Európához köthető. Magyarország hetekkel ezelőtt 1,5 milliárd euró értékben bocsátott ki 15 éves futamidejű kötvényeket. Varga Mihály pénzügyminiszter jelezte: az ebből befolyó források kizárólag olyan beruházásokra használhatóak fel, amelyek összhangban vannak a magyar klímastratégiával.
A HVG a járvány okozta bezártság és az utcai incidensek közötti lehetséges kapcsolatról készített interjút a Nyírő Gyula Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet munkatársával. Fazekas Zsolt felhívta a figyelmet az általánosítás elkerülésére.
A Deák téri késelésnél feltételezett gyilkos drogfüggő volt. Róla szólva kifejtette: a súlyosbodó elvonási tünetek sok esetben idéznek elő erőszakos vagy brutális cselekedeteket. Például azért, mert a függők a járvány alatt nehezebben jutottak hozzá az adagjukhoz. Még veszélyesebb tüneteket, viselkedési formákat produkálhatnak, akik kontrollálatlanul szedték be az otthon talált gyógyszereket, s netán még alkoholt is ittak rá.