Palkó Judit volt az a - külföldi egyetemistákkal foglalkozó - háziorvos, aki elsőként gyanút fogott a tél végén, hogy az iráni egyetemisták esetleg koronavírus-fertőzöttek. Vele készített interjút a Bors.
A Semmelweis Egyetem a közelmúltban díjazott munkatársa elmondta,
a hallgató elhúzódó köhögésre panaszkodott, emellett hőemelkedése volt, és február 22-én jött Magyarországra Iránból a barátnőjével együtt,
mindkettejüknél kimutatták a koronavírust később - elsőkként az országban, miután a doktornő Szlávik Jánossal, a Dél-pesti Kórház infektológus főorvosával konzultált. Ezt követően teljesen elszigetelték a párt, és megkezdődött a kontaktkutatás is.
A jelenre rátérve azt mondta, a maszkviselés fontos társadalmi együttélési szabály, ugyanígy a távolságtartás és a kézhigiénia, a táskában kézfertőtlenítő tartása.
Ezek a kulcsai annak, hogy Magyarországon a járvány nem "robbant be", illetve hogy az intézkedések idejében megtörténtek, "de mivel új vírusról van szó,
okozhat még meglepetéseket"
- mondta még, megerősítve, hogy a magyar lakosság nagyon fegyelmezett.
Lacza Zsombor, a "plazmás" eljárás gazdája, a Testnevelési Egyetem tudományos rektorhelyettese egyetért abban, hogy nagyon kevés biztosat tudni a járvány második hullámáról, a plazmaterápia viszont eléggé jó megoldásnak látszik. Az idejekorán történő cselekvés és gyógyítás szerinte is kulcsfontosságú. Illetve hogy legyen elég plazmadonor.