eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
A koronavírus-járvány miatt egészségügyi maszkot viselő Bakos Ilona háziorvos fogadja a betegek telefonhívását miskolci rendelőjében 2020. március 24-én. A háziorvosok lehetőség szerint csak telefonon tartják a kapcsolatot a betegeikkel. Csak nagyon indokolt esetben tanácsos a betegeknek személyesen felkeresni őket.
Nyitókép: MTI/Vajda János

EESZT-változás: a betegek és az orvosok dolga is könnyebb lett

Június elsejétől jóval több adat érhető el az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér rendszerében.

2020. június 1-ével a közfinanszírozott szolgáltatók után a magánegészségügyi szolgáltatók is kötelezően megjelennek az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térben (EESZT), így

a kezelőorvosok számára több információ áll majd rendelkezésre

a betegekről. Vagyis lekérdezhetik a gyógykezeléseiket és a gyógyszerelésüket, de hozzáférnek az ambuláns lapokhoz, vagy zárójelentésekhez is – magyarázta az InfoRádiónak nyilatkozó Állami Egészségügyi Ellátó Központ EESZT Fenntartási és Üzemeltetési Főosztályának vezetője.

Szabó Bálint megerősítette, a magánszolgáltatóknak eddig is volt lehetőségük csatlakozni az EESZT-hez, tehát korábban is megoszthatták az információkat, ahogyan a betegeik közfinanszírozott ellátásaikról is tájékozódhattak. De

nemcsak a kezelőorvosok férhetnek hozzá az adatokhoz, hanem maguk a betegek is

áttekintésben láthatják 2017 óta a betegútjukat. Ez momentán az eeszt.gov.hu portálon, egy ügyfélkapus azonosítást követően, a TAJ-szám megadása után tekinthető meg – ismertette a szakember, hozzátéve: ha valakinek nincs online hozzáférése, akkor bármely Kormányablakban is lekérhetők az adatok.

A koronavírus-helyzetben az új rendszer nagy segítség, elsősorban a gyógyszerkiváltás szempontjából, hiszen az idősebb betegek helyett a hozzátartozóik, segítőik is megtehetik ezt. Szabó Bálint szavai szerint

a rendszer hibátlanul vizsgázott.

Emlékeztetett, a betegeket és az ellátókat is arra szólították föl, hogy minél kevesebb érintkezéssel oldják meg a betegségekhez kapcsolódó ügyintézést, így elektronikus receptekre váltsák ki a szükséges gyógyszereket, sőt, leleteikért se keressék föl a különféle vizsgálóhelyeket, laborokat, hanem azokhoz is az EESZT-ben férjenek hozzá. Továbbá elektronikusan rendelhetővé vált több gyógyászati segédeszköz is.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×