eur:
411.26
usd:
392.81
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Az MSZP szénája még mindig jól áll a magánadakozóknál - mégis nagy a mínusz

125 millió forint mínusszal zárta a tavalyi évet a szocialista párt, az LMP 7 millió pluszban. Elszámoltak a pártok.

A koronavírus-válság a pártkasszákat is érzékenyen érinti, ugyanis a pártoknak járó költségvetési pénzek mintegy felét a kormány rendkívüli intézkedésként átirányította a válságalapokba. Hogy ez milyen eredménnyel jár, csak a jövő évi beszámolóból derül ki, ellenben a Hivatlos Értesítőben most tették közzé, hogy a pártok milyen pénzekből gazdálkodtak a tavalyi esztendőben, illetve mely magánszemély hogyan támogatta azokat - szúrta ki a 24.hu.

DK

Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök pártja 19 millió forinttal többet, 342 milliót költött, mint amennyi bevétele volt. A legnagyobb adományozó maga a pártelnök volt egy 6,9 milliós összeggel, míg neje, Dobrev Klára EP-képviselő is betett egy 1 millió forintnál valamivel nagyobb összeget.

Jobbik

A 2018-as országgyűlési választásokon legtöbb szavazatot kapott ellenzéki párt 617 milliós költése 12 millióval ment a bevételek fölé, a legnagyobb privát befizető a korábbi pártelnök Sneider Tamás volt - aki épp most távozik a párt országgyűlési frakciójából - 4,4 milliót fizetett be, de Gyüre Csaba és Balczó Zoltán sincs sokkal lemaradva tőle.

LMP

A zöldpárt mérlege 7 millió forintos pozitívumot mutat, legnagyobb befizetője Kóbor József (3 millió).

MSZP

A szocialisták mínusza tekintélyes, 125 millió forint, hiába adott be a közös kasszába Hiller István parlamenti alelnök 3,7 milliót, de még a Párbeszéd-frakcióban ülő Burány Sándor is 2-t és a pártelnök Tóth Bertalan szintén körülbelül ennyit, Harangozó Tamáshoz, Molnár Zsolthoz, Ujhelyi Istvánhoz, Gurmai Zitához, Hiszékeny Dezsőhöz, Mesterházy Attilához, Molnár Gyulához, Szabó Sándorhoz és Tóth Csabához hasonlóan.

Momentum

A parlamenten kívüli, de az EP-be bejutott párt 10 millió mínuszba került tavaly, Polgár András üzletember 6,6 millió, Kovács Gábor 5 millió, Dudás László 3,9 millió és Bedő Erik 3 millió forintja ellenére.

Párbeszéd

Legnagyobb adakozója korábbi EP-képviselője, Jávor Benedek (2,2 millió forint).

A magánszemélyektől kapott adományok szerinti sorrend az ellenzéki pártok között: MSZP, Momentum, DK, Jobbik, Párbeszéd, LMP.

A Fidesz már korábban közzétette beszámolóját, 734 millió forintnyi magánadományából a legtöbb Papcsák Ferenc korábbi országgyűlési képviselőhöz kötődik, ő az MNB felügyelőbizottsági elnökeként 5 milliót adott a pártkasszába.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Szeptemberben is érdemben nőttek a bérek Magyarországon a KSH friss adatai szerint, bár az emelkedés mértéke kissé lassult az előző hónapokhoz képest. Az alacsony infláció miatt azonban a keresetek reálértéke kifejezetten gyorsan emelkedik. Az már biztos, hogy a bérek vásárlóerejének növekedése olyan gyors lesz idén (éves átlagban), amilyet csak néhányszor lehetett látni az elmúlt évtizedekben. Jövőre azonban már az ideinél jóval kisebb mértékben nőhetnek a bérek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×