eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Előre reagált a pedagógusok délutáni tüntetésére az Emmi

A tárca közleménye szerint a tanárok nem a kormány ellen, hanem béremelésért tüntetnek, de a Soros-hálózat rátelepszik a rendezvényre. Azt írják: készek megvizsgálni a pedagógusok követeléseit.

A kormány megbecsüli a pedagógusokat és kész megvizsgálni további bérigényeiket - írta közleményében a Emberi Erőforrások Minisztériuma a délután kezdődő pedagógus tüntetés előtt.

A tárca azt hangsúlyozza, hogy a pedagógusok voltak az elsők, akik számára életpályaprogram és átfogó béremelési program indult.

A pedagógusok bére az elmúlt években átlagosan 50 %-kal emelkedett,

amelynek hatására jövőre már legalább 390 milliárddal többet költ az állam a pedagógusbérekre, mint 2010-ben. A béremelés jövőre is folytatódik: mintegy 17.000 kolléga bére a minősítésnek köszönhetően emelkedik, a szakképzésben dolgozó pedagógusok bére pedig júliustól átlagosan 30%-kal nő, és már tárgyalja a kormány az iskolaigazgatók béremelésének előterjesztését is.

A közlemény a minisztérium készségét hangozatja a tárgyalásokra, hozzátéve, hogy

kész megvizsgálni a további bérigényeket.

Szerintük ugyanakkor a pedagógusok nem a kormány ellen, hanem a még magasabb bérekért tüntetnek, de a "rendezvényre az ellenzék és a Soros-hálózat is rátelepedett, és megint csak saját politikai céljaikhoz akarják felhasználni a pedagógusokat".

Eredménytelen tárgyalások

A Pedagógusok Szakszervezete azért szervezte a megmozdulást, mert úgy látják: az oktatási kormányzattal folytatott tárgyalásai csaknem

egy év alatt sem vezetettek eredményre a béremelésről és a tanárok óraszámának csökkentéséről.

A szakszervezet szerint a tanárok és a diákok túlterheltek, kevés a pályakezdő, alacsony bérük miatt elhagyják a szakmát, sok a nyugdíjba vonuló pedagógus, így nem lesz elég tanár, aki tanítsa a felnövekvő generációt. Alacsony az oktatást segítők bére, nincs elég óvoda- és gyógypedagógus, a hatévesek kötelező beiskolázása csak a káoszt növeli, a gyermekvédelemben dolgozók anyagi helyzete megalázó, munkájuk emberfeletti.

Kifogásolják azt is, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül fogadta el a szakképzési törvényt, kiszervezi a szakképzésben dolgozókat a közalkalmazotti törvény hatálya alól és a béremelés ígéretével a munka törvénykönyve előírásait alkalmazná rájuk.

Fekete esernyővel az Akadémiától az Országházhoz

A demonstrálók az Akadémiánál gyülekeznek, és Kossuth térre vonulnak, ott lesznek a beszédek.

Az EMMI-nek és az ITM-nek a tüntetők petíciót adnak át.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×