eur:
413.98
usd:
396.85
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó

Borús hírek a szuperbaktériumok háza tájáról - a hetilapok szemléje

40 éve volt a "furcsa háború" - írja a Figyelő. A HVG az antibiotikumok mennyiségi növekedésének veszélyeiről értekezik. Cikkek a hetilapokból.

A Figyelő "A furcsa háború és következményei" című összeállításában arról ír, hogy idestova negyven éve indult meg Vietnam északi hegyvidékes, dzsungeles-bozótos határát átlépve Hanoi irányába a több százezres kínai haderő. Elkezdődött az egy hónapig tartó harmadik indokínai háború. Ez a "furcsa háború" nyugati történészek szerint csaknem

tízezer vietnami és háromszor annyi kínai életét követelte. A kivonuló kínai erők lakóházakat, középületeket, gyárakat, erőműveket, hidakat, utakat romboltak le és aknáztak alá.

A két ország közötti, máig nem tisztázott fegyveres konfliktust követően Vietnam hatékonyan és rugalmasabban másolja a kínai modellt - fogalmaz a Figyelő szerzője.

A HVG "Szertelenül" címmel azt írja, hogy nemcsak az antibiotikumok meggondolatlan fogyasztása, hanem felelőtlen gyártásuk is oda vezet, hogy

egyre nő a legyőzhetetlen szuperbaktériumok megjelenésének veszélye.

Az antibiotikusom használata az állattenyésztésben is csúcsokat döntöget. A szakértők azért is aggódnak, mert a szuperbaktériumok elleni harcban egyre kevésbé lehet számítani a gyógyszergyártókra. Az utóbbi évtizedekben ugyanis a korábbi lendület után visszaesett az új antibiotikumok kifejlesztése. A cégek nem érdekeltek benne, hiszen a kutatás nagyon drága, a készítményeket viszont olcsón kell árulni - olvasható a HVG-ben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×