A gyereknek ugyanúgy, ahogy az "én-időre", és az "anya-időre", szüksége van az "apa-időre" is.
"Ha az apa elegendő időt tölt a gyerekével, a gyerekek kitűnő coach-ként jó apát csinálnak belőlünk.
Egy gyermek pontosan tudja, és jelzi is, hogy mikor lenne csak az apjával vagy csak az anyjával, és mikor mindkettejükkel.
Ha erre ráhangolódunk, akkor lényegében csak reagálnunk kell, de egyértelmű, hogy kell külön idő is az apa és a gyermek számára" - fogalmazott Léder László.
Ne a közös idő rovására menjen
A pszichológus szerint az is nagyon fontos, hogy mindez ne a közösen eltöltött idő rovására menjen. Ha ugyanis egy családnak nincs elég ideje arra, hogy a szülők és a gyerekek együtt legyenek, akkor nem az a megoldás, hogy a kevés szabadidőben apa még kiszakad a gyermekével a családból. Az alapvető az, hogy egy család időt töltsön együtt, és ezen belül kellenek olyan saját idők, amikor a gyermek csak az apjával, vagy csak az anyjával van, és kell olyan idő is, amikor békén hagyjuk és csak magával van, vagy a barátaival, vagy a testvérével - emelte ki a pszichológus.
Fiúk és lányok
A fiúk és lányok egyaránt igénylik az "apa-időt". Persze más kell egy kisfiúnak, és más egy kislánynak, de sok mindenben ugyanaz az igény - mondta a pszichológus, hozzátéve, hogy az
apa-lánya kapcsolat ugyanolyan fontosságú, mint az apa-fiú.
A kutatások is azt mutatják, hogy azok a kislányok, akiknek az apjukkal jó kapcsolatunk van, az élet minden területén jobban teljesítenek, és ami a legfontosabb, párkapcsolatokban ügyesebbek, érettebbek lesznek.
Ez a kapcsolat megerősíti az önbizalmukat, és megtanulják, hogy a nemek kommunikációjában jelentős különség van, ezáltal megtanulják a férfi-női kommunikációt
- összegezte Léder László.