eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi
BKV-sztrájk: friss információk a tárgyalásokról

BKV-sztrájk: friss információk a tárgyalásokról

Az Egységes Közlekedési Szakszervezet is részt vesz a BKV-s sztrájkban, ha nem lesz megegyezés, de a másik két szakszervezettől eltérően csak az idei évre kér 15+5 százalékos béremelést - mondta az InfoRádiónak Nemes Gábor elnök. Közben a másik két szakszervezet Tarlós Istvánnal egyeztetett, aki ma még Orbán Viktorral is tárgyal az ügyben.

Az Egységes Közlekedési Szakszervezet csupán a már novemberben jelzett eredeti követelését, az idei évre kért 15+5 százalékot tartja fenn, míg a többi szakszervezet a három év alatt 30 százalékos béremelés mellett állt ki, amelyből az idei évre 13 százalék jut.

"Az a probléma, hogy ha a BKV vezetésének jelenlegi egyetlen forintja sincsen bérfejlesztésre, akkor a vezérigazgató úr miért beszél 34 milliárdról, hiszen

elég lenne az idei évben 10 milliárd forint is,

amiből meg lehet oldani a 15+5 százalékos emelést" - mondta az InfoRádiónak Nemes Gábor.

Az EKSz már korábban jelezte, ha egységes sztrájk lesz, akkor beáll a sorba. A szakszervezet elnöke úgy látja, a béremelés ügyében tavaly

november 15. óta semmilyen érdemi előrelépést nem történt.

"Lesznek egyeztetések még a héten is, de értetlenül állunk az előtt, hogy miért nem teremti elő a tulajdonos a megfelelő forrásokat hosszú hónapok óta" - mondta Nemes Gábor, és jelezte, ha nem ad a BKV megfelelő ajánlatot, akkor április 18-tól sztrájk lesz. Egyelőre az elégséges szolgáltatástól zajlanak a tárgyalások, és szerinte még kérdéses, hogy sikerül-e megállapodni. Nemes Gábor óvatosságra intett, mert mint mondta, a szakszervezet felelőssége, hogy jogszerűtlen sztrájkba ne vigye bele a dolgozókat.

A főpolgármesterrel egyeztettek a szakszervezetek

Tarlós István főpolgármester egyeztetésre hívta a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDSZSZ) elnökét és a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetségének (BKSZSZ) elnökét a BKV Zrt. bértárgyalásaival, a meghirdetett BKV-sztrájkkal kapcsolatban.

Gulyás Attila, a VTDSZSZ elnöke a keddi egyeztetésről beszámolva az MTI-nek elmondta: tájékoztatták a főpolgármestert a BKV-nál kialakult helyzetről. Tudatták, hogy "ha nem teljesülnek követeléseik, nemcsak a meghirdetett sztrájkkal kell számolni, hanem azzal, hogy nem lesz megfelelő mennyiségű munkavállaló a napi üzemeltetés biztosításához". A sofőrhiány miatt járatok kimaradásával, a karbantartó személyzet hiánya miatt komplett kötöttpályás vonalak üzemzavaraival, leállásaival kell számolni, mert a munkáltató nem tud az utcáról új dolgozókat felvenni a jelenleg is tíz százalékot meghaladó magas fluktuáció pótlására. Ez a BKV munkavállalónak nyolcvan százalékát képviselő két szakszervezeti szövetség szerint rövid távon a fővárosi tömegközlekedés összeomlásához vezethet.

Gulyás Attila tájékoztatása szerint Tarlós István főpolgármester nem vitatta a béremelési igény jogosságát, ugyanakkor elmondta, hogy a főváros költségvetéséből a szükséges fedezet töredékét sem tudja biztosítani. A főpolgármester arról tájékoztatta - mondta Gulyás Attila -, hogy kedd délután találkozik Orbán Viktor miniszterelnökkel a fővárosi tulajdonban lévő cégek béremeléséhez "szükséges forrás megszerzése érdekében".

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

A mesterséges intelligencia korszakának hajnalán az egész oktatási rendszer célja és eszközrendszere megérett egy jelentősebb újragondolásra - mondta a Pénzcentrumnak adott interjújában Balogh Petya, a Cápák között angyalbefektetője. Mint mondta, manapság a sikeres karrierhez nem lexikális tudásra van szükség, hanem kreatív és hatékony problémamegoldásra, ezt viszont szerinte nem tanítják a magyar iskolákban. Az STRT Holding vezérigazgatójával arról is beszélgettünk, mennyire könnyű vagy nehéz 2024-ben fiatalnak, kezdő vállalkozónak lenni Magyarországon, és kiderült, az RTL Cápája mit gondol arról, hogy manapság egyre több az influencer-vállalkozó. Arról pedig már a május 9-i GEN Z Fest 2024-en fog beszélgetni, hogy szerinte bátorság vagy értelmetlen hősködés-e manapság fiatalon vállalkozni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×