eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Ranschburg Jenő: Az iskolakezdő gyerekek izgalmát karácsonyra csalódottság váltja fel

Az iskolásoknak általában nem jelent lelki terhet a tanévkezdés - mondta az InfoRádiónak Ranschburg Jenő gyermekpszichológus, aki szerint, bár a leendő elsősök nagyon várják az iskolát, gyakran csalódás éri őket. A gyermekpszichológus arról is beszélt, hogy akár már a harmadikos gyerekek is lehetnek iskolakerülők.

A gyerekek jelentős része várja az új tanévet, általában nem jelent lelki terhet számukra az iskolakezdés. A leendő elsősök ilyenkor teli vannak várakozással, hiszen nem tudják, mire számíthatnak, az izgalmat azonban karácsony felé közeledve gyakran csalódottság váltja fel - mondta az InfoRádiónak Ranschburg Jenő gyermekpszichológus.

Egy gyerek számára annál természetesebb, hogy teljesítenie kell az elvárásokat, minél jobban alkalmazkodott a társadalmi normákhoz, ugyanakkor növekszik benne a belső ellenállás, egyre kevésbé szeretne visszatérni az iskolába, amiben csalódott. Ennek jele lehet egy megbetegedés, vagy az, ha fájdalmakra panaszkodik. Ezt nem árt komolyan venni, mert a fiatalok akár arra is képesek, hogy maguk idézzék elő ezeket a bajokat - figyelmeztetett a szakember.

Ez olyan próbálkozás, amellyel a gyerekek a szabályokon belül maradva igyekeznek "kerülni az iskolát". A valódi iskolakerülés, amikor a diák elindul ugyan otthonról, ám nem a tanórára, hanem csavarogni megy, általában a harmadik osztályba járóknál figyelhető meg először - mondta Ranschburg Jenő.

Az iskola mellé leginkább azok a gyerekek járnak, akiknél már korábban is szociális problémák adódtak, három-négyesztendős korban azonban azt "nagyon kockázatos megjósolni", hogy a fiatal iskolakerülő lesz-e - fűzte hozzá a gyermekpszichológus.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

A mesterséges intelligencia korszakának hajnalán az egész oktatási rendszer célja és eszközrendszere megérett egy jelentősebb újragondolásra - mondta a Pénzcentrumnak adott interjújában Balogh Petya, a Cápák között angyalbefektetője. Mint mondta, manapság a sikeres karrierhez nem lexikális tudásra van szükség, hanem kreatív és hatékony problémamegoldásra, ezt viszont szerinte nem tanítják a magyar iskolákban. Az STRT Holding vezérigazgatójával arról is beszélgettünk, mennyire könnyű vagy nehéz 2024-ben fiatalnak, kezdő vállalkozónak lenni Magyarországon, és kiderült, az RTL Cápája mit gondol arról, hogy manapság egyre több az influencer-vállalkozó. Arról pedig már a május 9-i GEN Z Fest 2024-en fog beszélgetni, hogy szerinte bátorság vagy értelmetlen hősködés-e manapság fiatalon vállalkozni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×