eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Utcára kerülhet a kényszergyógykezeltek egy része

Májusban megszűnik a kényszergyógykezeltek határozatlan idejű fogva tartásának lehetősége. A Magyar Nemzet azt írta: a bíróságok határozott ideig tartó büntetést szabnak ki a pszichésen beteg bűnelkövetőkre, akik azonban - mivel nincs megfelelő ellátás - az utcára kerülhetnek.

A lap emlékeztet: a pszichésen beteg bűnelkövetőket jelenleg a budapesti Kozma utcai börtön területén működő Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben kezelik; a 240-270 beteg nyolcvan százaléka erőszakos, életellenes bűncselekményeket követett el.

A büntető törvénykönyv módosítása után a bíróság májustól maximum annyi időre írhatja elő egy elítélt kényszergyógykezelését, amennyi büntetést kiszabott volna, ha AZ egészséges lenne. Ha valaki életfogytiglannal büntethető bűncselekményt követett el, a kényszergyógykezelés akkor is maximum 20 évig tarthat.

Címlapról ajánljuk
Ő volt az egyik leggazdagabb orosz egyenruhás. Most rács mögé kerül
tudósítónktól

Ő volt az egyik leggazdagabb orosz egyenruhás. Most rács mögé kerül

Ő volt az egyik leggazdagabb orosz katona. Most rács mögé kerül. Oroszországban őrizetben várja az ellene induló korrupciós nyomozást Tyimur Ivanov védelmi államtitkár, akit az egyik leggazdagabb egyenruhásként írtak le. Igatlanportfólió, autókollekció, svájci síelések és a celebekkel való bulizás – a hivatalnok playboyhoz méltó életet élt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Háborús eszkaláció, egyelőre szóban

Háborús eszkaláció, egyelőre szóban

Mégis mi a csuda ütött Emmanuel Macronba? A francia államfő Ukrajnába csapatok küldését belengető mondatai után a fél világ, és egész Franciaország, ezt találgatta. Bármi is volt mögötte, Putyin elnök rögvest jelezte: Moszkva – a maga atomhatalom mivoltában – áll elébe. Mire Macron válasza sem késett: Párizs cseppet sem fél, neki is méretes atomarzenál áll a rendelkezésére. Diplomáciai körökben rég volt példa ennél kevésbé épületes, és főleg ennél veszélyesebb eszmecserére. Ami kérdések tömegét veti fel: mi motiválja Macront, ki miként reagál a nyugati szövetségben, mit szól az egészhez az Egyesült Államok? És leginkább: vajon immár tényleg közvetlen hadviselő féllé válhat-e a NATO?

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 28. 09:47
×
×
×
×